Šunų dresūra

Įsigijus šunį neretam kyla ganėtinai natūralus klausimas – ar verta man jį dresuoti? Išties, juk šunų dresūra yra gana ilgai procesas, netgi galintis kainuoti nemažą sumą pinigų. Bet dresavimo nauda yra išties didelė ir būtent ją mes paaiškinsime šio straipsnio eigoje.

Šunų dresūraVisų pirma, tai šunų dresavimas išmoko šeimininką „susibendrauti“ su augintiniu. Suvaldyti nedresuotą šunį lauke gali būti praktiškai neįmanoma – vienintelis stabdis nuo neprognozuojamų šuns veiksmų gali tebūti pavadėlis. O tai savaime aišku nėra gerai, kadangi gyventi su paklusniu šunimi visuomet bus lengviau.

Taip pat neteisingai elgiantis su gyvūnu, jis gali nuspręsti, kad Jūs tesate jo maitintojas, o ne šeimininkas. Tokį gyvūno mąstymą suprasti nesunku – jeigu einant pasivaikščioti jis visuomet tempia jus į priekį, tai jau yra ženklas, kad Jums yra reikalinga šunų dresūra.

Dar vienas privalumas, kurį gausite išdresavę savo augintinį yra tas, kad visuomet lengvai jį suvaldysite. Išgirdęs komandą „greta“ jis mes visą savo veiklą ir bėgs prie Jūsų. Kartais tai gali išgelbėti netgi Jūsų šuns gyvybę, pavyzdžiui tokiu atveju, jeigu jis sugalvos išbėgti į gatvę.

Aišku svarbiausia yra tai, kad dresuotas šuo visuomet bus dresuotas šuo ir tai ypatingai atsiskleis tuomet, kai jis užaugs. Visų pirma, tai tikimybė, jog dresuotas šuo puls kitą žmogų yra labai maža, lygiai taip pat galite tikėtis, kad Jūsų augintinis neturės konfliktų ir su kitais gyvūnais. Aišku išimčių gali pasitaikyti, tačiau greičiausiai tuomet, kai šuo sieks apsaugoti Jus.

Taigi, galima pasakyti, kad šunų dresavimas yra išties naudingas procesas, galintis žymiai palengvinti Jūsų gyvenimą. Turėdami dresuotą šunį galėsite lengvai jį suvaldyti, išvengsite daugelio problemų, būsite užtikrinti, kad augintinis beatodairiškai Jūsų klausys ir be jokios abejonės, Jus gerbs.

Daugiau sunu dresuros patarimu rasite sunudresavimas.lt

663
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *