Elektroninės cigaretės – kokia yra žala organizmui?

Elektroninės cigaretės yra reklamuojamos, kaip itin nekaltas produktas, kuris visai nekenkia mūsų organizmui. Šį faktą norėčiau panagrinėti, paaiškinti patį procesą skaitytojams ir atlikti išvadą. Tikiuosi, jog straipsnis jums bus įdomus ir įgausite pakankamai naudingos medžiagos.

elektronines cigaretesTaigi, visų pirma pradėkime nuo to, jog elektroninės cigaretės, iš esmės, yra itin priešingas produktas tabako cigaretėms. Vieninteliai dalykai, kurie vienija šias „sferas“ – rūkymas bei vizualinė išvaizda. Tiesa, būtų galima paminėti, jog ir kainos šių produktų yra ko ne identiškos, tik visa esmė yra tame, jog tabako cigaretės yra vienkartinės, o elektroninės – ne.

Taigi, kodėl gi yra teigiama, kad šios elektroninės cigaretės visai nekenkia mūsų organizmui ir koks procesas yra viešinamas? Iš tiesų, norėčiau šiek tiek užbėgti įvykiams už akių, paminėdamas, jog iš tikrųjų elektroninės cigaretės visai nekenkia. (Na, nebent išskirtiniais atvejais) Taip yra vien dėl to, jog elektroninių cigarečių veikimo pagrindas yra ne tabakas, o specialūs skysčiai, kuriose visiškai nėra nikotino pėdsakų. Kodėl sakiau, jog išsirtiniuose atvejuose minėtiosis cigaretės gali kenkti? Tiesiog, jog specifinių užsakymų dėka, kartas nuo karto yra sukuriami skysčiai su nikotinu ir paleidžiami į prekybą – kad ir kaip ten bebūtų, visuomet, prieš perkant, galima pasiskaityti etiketes ir išsiaiškinti. Taigi, visa rūkymo esmė yra tame, jeigu aiškintume „kaimietiškai“, tai yra elementariai, mes išpučiame ne ką kitą, o vandens garus, kurie, kaip žinote, yra visiškai nekenksmingi.

Nors šis rūkymo metodas atrodo itin patrauklus ir, tarytum, priimtinas kiekvienam, vis tiek daugelis mano, jog elektroninės cigaretės – labiau žaidimas, nei „ritmo palaikymas“. Tai suprasti nėra sunku, kadangi, kaip minėjau, šios cigaretės yra gaminamos visiškai be nikotino, tad rūkymo procesas visai nenumalšina noro stipresniam „dūmui“. Būtų galima aminėti ir tai, jog skysčiai, kurie yra pilami į cigaretes, pakankamai greitai išsiekvoja – tai yra dar viena priežastis, dėl kurios žmonės tiesiog vengia naudoti šią metodiką.

Viską apibendrinus, būtų galima teigti, jog elektroninės cigaretės yra kur kas naudingesnės, tačiau vis tiek išlieka labiau žaidimo pavidalu paremtas procesas, nei, kaip minėjau, rimto palaikymo.

799
3.2/5 ( 64% )
remiantis 5 vertinimais
Ačiū!
Klaida!

4 komentarai

  1. Jonas

    1. Yra pirkti įvairių skysčių su įvairiu nikotino kiekiu juose. Taip pat yra skysčių, kurių sudėtyje nikotino nėra.
    2. Jeigu skystyje yra nikotino, žinoma rūkyti jį kenkia, nes nikotinas savaime yra kenksmingas žmogui. Gera žinia ta, kad nikotinas vartojamas be kitų cheminių medžiagų, esančių cigaretėse, nesukelia priklausomybės.
    3. E-cigaretės yra naudojamos kaip efektyvi priemonė rūkimui mesti, rūkant skysčius su vis mažesniu nikotino kiekiu juose, galiausiai atsisakant ir pačių e-cigarečių.
    4. Pats rūkau retai, neturiu išsivysčiusios priklausomybės nikotinui, bet pats rūkymo procesas man labai patinka, todėl išbandžiau e-cigaretę. Parūkęs e-cigaretės stemplėje jaučiu garų nuosėdų, kurias vis krenkšint tenka išspjauti, kas nėra labai malonu ir etiška. Tos besikaupiančios nuosėdos pamažu užkemša stemplę (tiesą sakant nesu įsitikinęs ar tai tikrai stemplė), darosi sunkiau kvepuoti nes įkvepiama po mažiau oro. Dėl šios vienintelės priežasties mano manymu e-cigaretės nėra visiškai nekenksmingos sveikatai.

  2. A

    O šio baisaus straipsnio taip niekas ir nepasirašė! Rašyta, kad paršyti kažką…

  3. rasytojas

    Kaip minejo preitame komantare, kad e-cigaretės yra sukurtos mesti rukyt, bet neduprantu, kodėl visi pradėjo jas naudot vietoj įprastų cigarečių. Ir jos tikrai yra kenksimngos, kad ir be nikotina. Trumpalaikio rukymo pasekmės: kosejėmas, pykinimas, galvos skaudėjimas ir visokie tokie. Taigi e-cigaretės, kad ir be nikotino viatiek yra gryna nesamonė. Nebent naudoti tik tiems kurie nori mesti rukyti.

  4. Linas

    Pilnai pritariu išsakytai minčiai, jog visa antireklama ir varomos baimės apie E-cigaretes, aš jas vadinu garintuvais, nes čia nėra degių medžiagų, nėra dervų, nėra smalkiu ir visokių kitokių smilkstančių medžiagų, užsakytos tabako pramonės. Pvz. aš pats rūkiau virš 25 metų. Įsivaizduokite kiek pinigų sukroviau tabako gamintojams. Paskutiniais metais rūkiau ypač intensyviai, po 40 cigarečių kas dieną. Tai per mėnesi patuštindavau pinigine nemažiau kaip 500 Lt. Dabar perėjau prie E-cigarečių(garintuvų) Esu be galo patenkintas, Sutaupau 400 Lt. Nesmirda rūbai, kambariai, mašinos salonas, nėra nuorūkų. Baigėsi dusinimas, kosėjimas, skrepliavimas. Ir prie smilkstančios, smirdančios cigaretės nebegrįšiu tikrai. Tikrai neskatinu jų naudoti, kas nerūko išviso, bet jei norite pakeisti smarvę į aromatą, čia būtent tai ko reikia. Kas mėnesį mažinu nikotino kiekius ir manau pavyks visiškai pereiti prie e-cigaretės be nikotino. Čia labai geras išradimas. Šaunuoliai Kiniečiai :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *