Orai Palangoje ir jų įtaka verslui

Esu studentė, kuri vasarą nusprendė padirbėti vienoje iš Palangos kavinių ir taip užsidirbti truputėlį pinigų savo reikmėms. Savo strapsnyje analizuosiu orus Palangos mieste ir jų įtaka verslui. Ne paslaptis, kad vasaros sezono metu, Palangos kavinės uždirba du kartus daugiau negu per likusius metų mėnesius. Mano darbo vieta buvo netoli Palangos tilto, strategiškai patogioje vietoje.

orai PalangojeAtėjus pirmai darbo dienai, susipažnau  su kolektyvu, kuris mane labai šiltai pasitiko. Iš karto prasidėjo apmokymai. Stengiausi, buvau greita mokinė, viską greitai perpratau ir pagaliau prasidėjo tikras darbas!

Dirbti iš karto nebuvo sunku, kadangi mūsų kavinė nesulaukdavo daug svečių. Tą savaitę pamenu labai gerai, kadangi dažnai lijo ir griaudėjo, orai buvo šlapi ir drėgni. Kavinės apyvarta siekdavo tik kelis šimtus litų. Mūsų direktorius netgi juokaudavo, kad jei tokie orai užsitęs, teks atleisti žmones. Ši orų problema mane neramino, kadangi aš buvau naujokė ir turbūt prarasčiau darbą, pirmoje vietoje. Daug jaudindavausi ir pergyvenau, dažnai stebėdavau dangų, žiūrėjau kokia orų prognozė numatoma savaitei. Tai ką mačiau savo akimis manęs nedžiugino nes meteorologiniai puslapiai rodė, visas dienas lietingas.

Kavinės apyvarta vis smuko ir krito žemyn, o darbe atmosfera tvyrojo slogi. Tokie orai atnešė mums blogą nuotaiką ir psishologinę įtampą. Aš pati nežinojau, ką daryti ir tikėjausi geriausio, kad galbūt greitu metu situacija pasikeis į gerąją pusę…

Kol vieną dieną įvyko stebūklas. Visi orų prognozių informaciniai puslapiai pranašavo staigius orų pokyčus. Kitą dieną pamačiau, kad orų pranešėjai neklydo ir orai Palangoje sušvito visu gražumu. Diena buvo tyli ir rami, dar vėsoka, bet danguje jau išlindo saulė, kurios nemačiau jau senokai.

Nuo pat ryto kavinę pradėjo lankyti vis daugiau žmonių. Poilsiautojai pradėjo daugiau išlaidauti. Saulėti orai žmonėms atnešė puikią nuotaiką. Dauguma mano aptarnaujamų staliukų, palikdavo dosnius arbatpinigius.

Orai Palangoje vis darėsi karštesni ir sausesni, o mūsų kavinė įrengė papildomus kondicionierius. Todėl dabar svečiai užsukdavo ne tik užkasti ar papietauti, bet ir atsivėsinti nuo deginančių saulės spindulių, o tuo pačiu metu, ir užsisakydavo ką nors iš meniu. Turiu prisipažinti, kad kondicionierių sumanymas buvo mano idėja, o direktorius ją pritaikė. Tuo pačiu ir dirbti pasidarė lengviau. Kaimyninės kavinės darbuotojai prakaitavo nuo karščio, kai mes džiaugėmės vasaros vėsa.

Mano nuomone orai ir jų staigi kaita, daro didelę įtaka verslui. Kavinės apyvarta tiesiogiai priklausė nuo tuo metu vyraujančių orų. Jeigu orai gražūs, šilti ir saulėti, tada žmonių nuotaika būna geresnė, tuo pačiu jie palieka daugiau arbatpinigių, užsisako daugiau iš meniu. Mes negalime pakeisti orų, tačiau galime gudriai juos pritaikyti savo reikmėms.

787
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *