Kokių miktoautobusų galime sutikti keliuose?

Į gatves vien Vilniuje kasdien išvažiuoja dešimtys tūkstančių automobilių. Keliaudami į darbą ar į mokslus sutinkame įvairiausio transporto – lengvieji automobiliai, autobusai, mikroautobusai. Jei tinkamas metų laikas, kai kurie iš mūsų renkasi motociklą, motorolerį ar tiesiog dviratį. Viena naujausių madų, neperseniausiai pasiekusių mūsų šalį – riedžiai. Vasaros metu vis daugiau ir daugiau gyventojų ryžtasi juos išbandyti. Nuošaliau miesto centro sutiksite iš sunkiasvorių krovininių mašinų. Daugelį transporto priemonių pagal jų paskirtį būtų galima skirtyti į smulkesnius tipus. Kaip pvz., mikroautobusus – jie gali būti keleiviniai, krovininiai ir turistiniai. O dabar trumpai apie kiekvieną iš jų.

mikroautobusų nuomaKeleiviniais mikroautobusais esame keliave daugelis mūsų. Jie patogūs, manevringi. Šiose transporto priemonėse visada bus sėdimės vietos. Dažniausiai vyrauja 8-9 sėdimos vietos. Tačiau jų gali būti ir ženkliai daugiau. Oro kondicionierius ir šildymas būna įrengtas tiek mašinos priekyje, tiek gale. Viena dažniausių paslaugų susijusi su mikroautobusais – tai jų nuoma. Nuomos kaina priklauso nuo mašinos būklės ir nuo laikotarpio, kuriam klientas nori nuomotis. Kuo ilgesnima laiko tarpui norite mašiną nuomotis, tuo dienos kaina yra mežesnė. Už vieną parą kainą gali gautis 220 lt, tačiau jei mikroautobuso jums reikia visam mėnesiui, tai nuomos kaina dienai gali kristi iki 140 lt. Iš tiesų yra nemažai įmonių siūlančių mikroautobuso nuomą, todėl ir kainos klausimas yra labai konkurencingas.

Krovininiai mikroautobusai jau turi tik dvi sėdimas vietas priekyje. Visa likusi mašinos erdvė skirta kroviniams ir jų pergabenimui. Dažniausiai šios rūšies miktoautobusais važinėja kurjeriai, gabenantys siuntas klientams, nes šis transportas labai manevringas, jais lengva važinėti siauresniais keliukais ar daugiaaukščių kiemais. Ir taip pat labai svarbu tai, kad į šią mašiną galima sutalpinti didelį kiekį siuntų. Krovininiai miktoautobusai šildomi tik vairuotojo salone, durų skaičius būna 2/3 arba 4/5.

Turistiniai mikroautobusai savo ruoštu dar gali būti skirtomi į dvi dalis. Pirmieji visada šmežuoja vaizdingose miesto vietoje, dažniausiai tai būna senamiestis, arba miesto apylinkėse, kaip pvz., regioniniuose parkuose ar pan. Jie būna spalvotai dažyti, su savo šalies reklama ir kvietimu aplankyti kuo daugiau vaizdingų vietų. Na, o antrieji mikroautobusai turi ne tik sėdimas, bet ir gulamas vietas, jais tinka leistis į ilgesnę ir tolimesnę kelionę. Tokiuose mikroautobusuose būna net autonominis šildymas, dujinė viryklė, šaldytuvas-šaldiklis, dviračių laikiklis. Taigi jei planuojate per atostogas keliauti su šeima ar draugais tai turistinio mikroautobuso nuoma būtų puikus sprendimas.

Gero kelio!

952
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *