profesinės rizikos vertinimas įmonėje

Profesinė rizika ir jos reikšmė

Darbas be rizikos – praktiškai neįmanomas. Kiekviename darbe egzistuoja tam tikra rizika, tačiau kokia rizika yra priimtina žmogui? Profesinės rizikos vertinimas įmonėje yra itin svarbus dalykas, kadangi pačio proceso metu yra įvertinama kiekviena darbo vieta, darbo specifika ir kiti darbo eigą lemiantys veiksniai. Įvertinus visus esamus ir galimus rizikos veiksnius specialistai priima sprendimą dėl rizikos lygio įmonėje.

profesinės rizikos vertinimas įmonėjeKiekvienas darbas skiriasi ne tik savo specifika, tačiau ir pačių darbuotojų profesijų gausa. Skirtingose įmonėse tie patys darbuotojai gali būti apsupti skirtingo lygio rizikos, tad darbdavys turi pareigą pasirūpinti, kad būtų įvertintas kiekvienas rizikos veiksnys bei būtų pasiruošta susitvarkyti su galimomis jo pasekmėmis. Tik tinkamas pasiruošimas gali užtikrinti kiekvieno darbuotojo saugumą.

Profesinės rizikos vertinimas įmonėje yra naudingas net keliais aspektais. Visų pirma tai itin veiksminga priemonė sukurti saugią darbo aplinką. Rizikos vertinimo eigoje yra ne tik nustatomas rizikos lygis, tačiau ir atrandami nauji faktoriai, kurie gali sukelti pavojų įmonės darbuotojams. Logiška, kad iš anksto numatant pavojų galima ne tik pasiruošti jam, tačiau ir perspėti apie tai visus įmonės darbuotojus, kas leis įmonėje dirbti įmone pasitikintiems darbuotojams dar geriau ir kokybiškiau.

Skaityti visą straipsnį »