Paskola verslui – kaip pasirengti pokalbiui su bankininku?

Daugelis žmonių, ypač pradėdami savo pirmąjį verslą, neturi tam reikiamų lėšų. Tačiau kaip jų gauti? Bene geriausias būdas – tai paskola verslui. Nereikės apkrauti artimųjų atimant iš jų galbūt paskutinius pinigus ir jaustis kažkam skolinga. Šiandien paskolų sistema yra ganėtinai lanksti, taigi nevertėtų laukti – suskubkite pasidomėti paskolų teikimo sąlygomis. Pateiskime kelis patarimus, kurie padės lengviau gauti paskolą. Pirma paskola suteikiama sunkiausiai. Bankai ir kredito bendrovės palankiau žvelgia į tuos asmenis, kurie jau buvo paėmę paskolas ir laiku jas grąžino. Tačiau tai dar nereiškia, kad paskola nebus suteikta ir jums. Nereikėtų bandyti nuslėpti galimų rizikų – bankų darbuotojai žino, kad kiekvienas, ypač naujai pradedamas verslas yra rizikingas, todėl nemanykite, kad jei mažiau kalbėsite apie riziką, tai paskola garantuotai atsidurs jūsų rankose.

Paskola versluiNenuleiskite rankų, jei paskolos negavote pirmajame banke – galbūt gausite antrajame. Per kitus pokalbius nekartokite tų klaidų, kurias manote, kad padarėte pirmųjų derybų metu. Šiam atvejui verta susirasti ir laiduotoją, kuris suteiks patikimumo ir pranašumo. Arba raskite kitą patikimą to banko skolininką, kuris galėtų jus užtarti. Paskola verslui jums bus suteikta, jei atrodysite pasitikintis savimi ir tvirtai žinantis ko nori asmuo. Beje, apsitikėjimą išduoda ne tik žodžiai, bet ir kūno kalba. Sudarykite patikimo žmogaus įspūdį. Tegul paskolas teikiantis asmuo pats nusprendžia, neraginkite jo ir nespauskite, kitaip galite sudaryti prastą, neprofesionalų įspūdį. Be to, tinkamai paruoškite visus reikiamus dokumentus paskolai gauti. Juos išdėliokite tvarkingai, logiškai, atspausdinkite tekstus kompiuteriu.

Atminkite, kad drovėtis prašyti paskolos tikrai neverta – juk tai banko viena pagrindinių veiklų, jis iš to gauna pelną. Patartina ieškoti banko ar kredito įstaigos, kuri specializuojasi būtent toje srityje, kuriai jūs ir prašote paskolos. Eidami prašyti paskolos, būkite pasiruošę būsimo verslo planą arba jau veikiančios įmonės kelerių metų finansines ataskaitas – taip abiem pusėms bus lengviau bendrauti ir surasti bendrą sprendimą. be to,  bankui įrodysite, kad esate rimtai nusiteikęs. Reikėtų nusiteikti ir tam, kad banko darbuotojas pateiks netikėtų ir provokuojančių klausimų. Pasidomėkite, kokie standartiniai klausimai užduodami žmonėms, norintiems gauti paskolą, ir nuodugniai apgalvokite, ką į šiuos klausimus galėtumėte atsakyti. Išankstinis pasiruošimas – daugiau nei pusė garantijos, kad paskola verslui Jums bus suteikta. Būkite optimistiškai nusiteikęs nesvarbu, ką bankininkas bekalbėtų. Pateikite tik tikrus faktus – jokios fikcijos ir išgalvotų dalykų. Jei laikysitės šio plano, jei ne pirmajame, tai antrajame-trečiajame banke paskolą tikrai gausite.

488
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *