ziemines padangos

Kas svarbu, renkantis vasarines padangas?

Apie vasarines padangas

vasarines padangosVasarinės padangos skirstomos į ekonominę klasę, aukštesnę klasę ir sportinę klasę. Pigiausios yra ekonominės klasės padangos, tačiau jos puikiai tinkamos kasdieniam naudojimui. Aukštesnės klasės vasarinės padangos skirtos tiems, kurie važinėja dideliais greičiais. Trečiosios – sportinės – klasės padangos yra brangiausios.

Padangų pasirinkimą palengvino praėjusiais metais įsigaliojęs privalomas padangų savybių žymėjimas, kuris labiau palengvina pirkimo procesą pačiam pirkėjui. Ant specialaus lipduko privalu nurodyti tris esmines padangų savybes: ekonomiškumą, triukšmo lygį bei padangų savybes ant šlapios kelio dangos. Vasarinės padangos turi pasižymėti stabilumu ant šlapios kelio dangos, nesudėtingu automobilio suvaldymu, taip pat geru sukibimu su šlapia kelio danga ir kuo trumpesniu skydimo keliu stabdant. Triukšmo kriterijus irgi vertinamas, tačiau tai priklauso nuo paties vairuotojo ir jo automobilio, nes vieniems didesnis padangų skleidžiamas triukšmas gali trukdyti, kitiems –ne. Jei gera automobilio garso izoliacija, tuomet ir didesnis padangų skleidžiamas triukšmas nebus esminiu kriterijumi, renkantis padangas. Daugeliui svarbu, kad padangos pasižymėtų kuo aukštesniu ekonomiškumo laipsniu.

Kada naudojamos vasarinės, o kada žieminės padangos? Vasarinės padangos skirtos ne važinėti ne visus metus ištisai: eksploatuojamos vasarinės padangos nuo balandžio 1 dienos iki lapkričio 1 dienos. Reikia paminėti ir tai, kad žiemą važinėti vasarinėmis padangomis griežtai draudžiama, tačiau vasarą galima eksploatuoti nedygliuotas žiemines padangas, tačiau jų protektoriaus gylis negali būti mažesnis kaip1,6 milimetro. Vasarinės padangos protektoriaus gylis nėra taip griežtai reglamentuotas kaip, pavyzdžiui, žieminės padangos.

Kas svarbu, renkantis vasarines padangas?

Pirmiausia, tai jei leidžia galimybės patariama rinktis žinomų gamintojų ir rinkoje pripažįstamas kaip geros kokybės padangas. Kitas dalykas, nesvarbu, perkate pigesnes, ar brangias padangas, rinkitės naujas, nespėjusias ilgai pratūnoti sandėliuose, kadangi guma turi savybę senti ir ilgesnį laiką sandėliuotos vasarinės padangos bus nekokybiškos. Todėl nesiūlytina vairuotojams itin žavėtis prekybininkų reklamos šūkiais ,,Vasarinės padangos! Išpardavimas“, kadangi neretai tokių išpardavimų tikslas – išparduoti sandėliuose užsigulėjusias padangas.

Toliau renkantis vasarines padangas svarbi kaina ir padangos išmatavimai. Kaina yra reliatyvus dalykas ir kiekvienas pagal savo galimybes nusprendžia, kiek gali skirti lėšų šiam pirkiniui. Svarbiausia nepamiršti, kad pigios vasarinės padangos nepasižymės ekonomiškumu, saugumu, jos nebus ilgaamžės, tokios padangos bus sunkiau suvaldomos ant šlapios kelio dangos. Kitas minėtas aspektas – matmenys. Jie turi atitikti Jūsų automobilį.

Vasarinių padangų kaina

Vasarinės padangos kaina skiriasi, priklausomai nuo gamintojo, taip pat nuo pardavėjo antkainio, nuo matmenų. Pačios pigiausios ir mažiausio skersmens padangos internete kainuoja nuo 50 litų, tai tikrai labai maža kaina, bet gali būti, jog tokia pat bus ir tokios padangos kokybė. Vasarinės padangos R 15 parduotuvėje kainuos nuo 120 litų, o internete – iki šimto litų akcijų metu. Vasarinės padangos R 16 kaina prasideda nuo 140 litų, vasarinės padangos R 17 – nuo 180 litų. Vasarinės padangos – akcija itin dažna internetinėse parduotuvėse.