Smokeshop

Kur rūkyti Lietuvoje?

Kur rūkyti Lietuvoje?

Rūkymas yra vienas iš didžiausių neigiamų veiksnių, kuris daro nemažą įtaką žmonijai. Neveltui įprastos cigaretės rūkymas yra ribojamas viešose vietose. Tiesa, viešosios vietos pinasi su privačiosiomis, taigi gali būti, jog ateityje turėsite riboti ir rūkymą namuose. Štai naujos kartos elektroninės cigaretės sukurtos būtent taip, kad jomis būtų galima mėgautus praktiškai bet kur. Tad jei negalite tam tikrose vietose rūkyti įprastos – elektroninę prašom. Įvairūs draudimai yra kuriami dėl kelių priežasčių.

  • Siekiama, jog nerūkantieji būtų apsaugoti nuo kenksmingų dūmų.
  • Nepatogumu skatinama žmones atsisakyti šio žalingo įpročio.
  • Siekiam,a kad nerūkantieji nenorėtų pabandyti šio „malonumo“.

Šie punktai negalioja modernioms cigaretėms. Elektroninės cigaretės, kaip pristatoma, nedaro tokios žalos kaip įprastos, todėl jomis galima mėgautis bet kur. Juolab, jos nekleidžia dūmų ir nejuntamas nemalonus kvapas.

Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymai tam tikrose vietose negalia džiaugtis cigarete. Elektroninės cigaretės – išimtis. Kaljanai, pypkės ir panašiai yra ribojami pagal kitus nurodymus.

  1. Švietimo įstaigose, bibliotekose, sportui skirtose vietose rūkyti draudžiama.
  2. Darbo vietoje rūkyti negalima nebent yra įrengta speciali patalpa.
  3. Bendro naudojimosi patalpose negalima mėgautis cigarete. Jai ją rūkote, kitas asmuo gali nedelsdamas apie tai pranešti ir jūs sulauksite baudos.
  4. Viešajame transporto rūkyti irgi negalima. Net juokinga, kad kai kurie žmonės leidžia sau tai daryti. Tiesa, elektroninės cigaretės viešajame transporto niekam nekelia nepatogumų.
  5. Maitinimo įstaigose taip pat rūkyti negalima, nebent pats restoranas yra afišuojamas, kaip priimantis rūkančiuosius. Dažnai lauko kavinėse rūkyti galima, tačiau pasiklauskite padavėjų.

Lietuvoje draudžiama tabako gaminius parduoti iki 18 metų. Tačiau elektroninės cigaretės prieinamos ir nepilnamečiams (ar tai reiškia, jog jos ne tokios kenksmingos?). ant pakelio tiekėjas privalo parašyti apie gręsiančią žalą.