projektoriui lempa

Kaip pratęsti projektoriaus lempos darbo laiką?

Projektoriaus lempos darbo laiką lemia daugelis veiksnių., tačiau reikia pripažinti, kad lempos darbo laiką ypač priklauso nuo to, ar lempa perkaista, ilgai naudojant projektorių.

projektoriaus lemposToliau pateikiame svarbią informaciją, kaip pratęsti projektoriaus lempos darbo laiką ir, žinoma, kaip išvengti perkaitimo.

Aušinimas

Projektorius turi būti įrengtas patalpoje, kurioje užtikrintas pakankamas vėdinimas. Tai svarbiausia sąlyga. Gerai žinoma, kad tais atvejais, kai projektoriai įrengiami kambarių kampuose per arti prie lubų arba ten, kur yra prastas vėdinimas, projektoriaus lempos darbo trukmė yra gerokai mažesnė.

Dulkių kaupimasis

Būkite atidūs ir valykite projektorių, kad dulkės nesikauptų ant lempos korpuso. Dėl susikaupusių dulkių sudėtinga pasiekti lempą, ji blogiau aušinama.

Pakeiskite ar reguliariai valykite projektoriaus filtrą

Beveik visi projektoriai turi įrengtus dulkių filtrus – taip apsaugomos svarbios projektoriaus dalys, kurias būtina aušinti, projektoriui esant įjungtam. Filtrui užsiteršus, aušinti pasidaro sudėtinga, įkaista projektoriaus lempa, o tai lemia trumpesnį projektoriaus lempos darbo laiką. Filtrus valyti a prakeisti labai paprasta, jie dažniausia yra už nedidelio pailgo skydelio (1,5 cm pločio ir 15 cm ilgio).

Neišjunkite projektoriaus per daug greitai

Per daug greitai išjungus ir vėl įjungus (ar atvirkščiai) projektorių galima padaryti daug žalos projektoriui – jo darbo trukmei. Vidutiniškai reikia 1 minutės, kad projektoriaus lempa pradėtų veikti visu galingumu. Projektoriuose yra įdiegti elektrotechniniai sprendimai, užtikrinantys pradinį lempų paleidimą, naudojant aukštos įtampos maitinimą, o vėliau ji pradeda veikti naudodama mažesnį maitinimo šaltinį. Jeigu projektorius per daug greitai įjungiamas ir išjungiamas, lempoje esančios aukšto slėgio gyvsidabrio dujos destabilizuosis ir tai lems mažesnį darbo laiką arba lempa gali sugesti nepataisomai.

Nustatykite savu projektorių ekonominiu režimu

Moderniuose projektoriuose yra įdiegtas ekonominis režimas: atitinkamai projektorius gali veikti normaliu ir ekonominiu režimu. Pastarasis susijęs su mažesne projektoriaus naudojama galia: lempa skleidžia mažiau šviesos (vaizdas bus ne toks ryškus). Jeigu nesate įsitikinę, kad jūsų projektorius gali veikti tokiu režimu, perskaitykite naudojimo vadovą ar pažiūrėkite informaciją gamintojo svetainėje. Jeigu tokiu režimu jis negali veikti automatiškai, galima jį nustatyti rankiniu būdu. Ši galimybė numatyta visiems projektoriams. Be to, tiesiogiai yra susiję tai, kaip daug galima sumažinti projektoriaus lempos ryškumą ir kiek dėl to pailgės projektoriaus lempos darbo laikas.

Projektoriaus tvirtinimas

Projektoriaus lempos konstrukcija yra palyginti trapi. Ypač atsargiai būtina elgtis tada, kai projektorius veikia. Be to, nepatartina daužyti, purtyti ar kilnoti veikiančio projektoriaus. Dėl sutrenkimų gali sutrumpėti lempos darbo laikas, ji gali sugesti nepataisomai. Būkite atsargūs ir tai atsipirks.

Jeigu matote, kad lempos darbo laikas artėja prie pabaigos (sumažėjo vaizdo ryškumas, vaizdo kokybė, girdėti būdingi pypsėjimai, vaizdas liejasi), pažiūrėkite, kiek darbo valandų projektoriaus lempa jau dirbo. Beveik visi projektoriai turi jutiklius, kurie parodo, ar darbo laikas baigiasi, be to, galima pamatyti, kiek valandų lempą dirbo.

Jeigu Jūsų projektoriaus lempos darbo laikas greitai baigsis, pirkite naują ir pakeiskite. Tokia galimybė yra čia.