naktiniai tarifai

Elektros tarifai

Kasmet miestuose kinta elektros tarifai, o ar labai tai pajaučia buitiniai vartotojai bei verslo asmenys? Klausiame jūsų, ar jaučiate, kaip per pastaruosius elektros suvartojimo metus kito ir keičiasi tarifai?             

Agnė, smulkioji verslininkė

Nesakyčiau nei taip, nei ne. Iš esmės, kad ir ką tu darytum, elektros tarifai vis tiek keičiasi nuolat. Jeigu nori, nėra problemų suprasti, dėl ko visa tai vyksta. Kainos svyruoja nuolat, ir mes žinome, kad ir nedideliame versle, tačiau tai vienok vis tiek šiek tiek pajaučiame. Kas to nejaučia? Galbūt tiesiog buitiniai vartotojai, kurių ir elektros suvartojimas yra visai kitas, kur kas mažesnis. Aš, savo ruožtu, vis tiek turiu pasakyti, kad labai džiaugiuosi, kai tarifai atsiranda tokie, kuriuos gali imti pasirinktinai, neprivalo visi naudotis tuo pačiu. Tai susiję ir su laisvosios rinkos, kurioje pardavinėjama elektra, įsigaliojimu Lietuvoje. Kol kas verslui to dar nepritaikėme, mat mūsų įmonė kaip ir neturi tokio visiškai stabilaus darbo grafiko. Tačiau elektros tarifai namuose yra taikomi dieniniai ir naktiniai, kas labai padeda šiek tiek sutaupyti. Na o darbe, manau, anksčiau ar vėliau vyks pakeitimai ir elektros tarifai bus pritaikomi atitinkamai pagal tai, kokiu grafiku nusistovės mūsų darbas. Tai turėtų vis tiek labiau sumažinti išnaudojimo kaštus.

Jonas, verslininkas

Esame progresyvi įmonė, todėl stengiamės, kad elektros tarifai Vilniuje būtų panaudojami taip, kaip tik galima juos pritaikyti kuo geriau. Sutinku, kad neretai elektros tarifai gyventojams atsieina vos keliais litais daugiau ar mažiau per mėnesį. Tuo tarpu, mūsų įmonė gali tokius pinigus skaičiuoti tūkstančiais. Tai tūkstančiai per metus, keli šimtai tūkstančių per keliolika metų – iš viso to ir susideda mūsų biudžetas. Mat įmonėse, kitaip nei namuose, vis tiek elektra naudojama itin dideliais kiekiais. Reikia ne tik stalo lemputę uždegti, bet ir apšviesti tikrai didelius pastatus, o kur visų fabriko cechų aptarnavimas elektra, kur visi gamybos aparatai, elementai. Tai tikrai kainuoja, negali taip imti ir neskaičiuoti.

Todėl mums labai tinka elektros tarifai įmonėms, pagal kuriuos atitinkamai skaičiuojamas suvartojimas savaitgaliais, naktimis – juk dirbti tenka įvairiu paros metu, kai dirbi gamyboje. Negali sakyti, kad tiktai tiesiog darbas dienomis, tuo pačiu metu, kai dirba ir visi kiti. Stengiamės, kad ir Klaipedos elektros tarifai tik gerintų mūsų įmonės ekonominę situaciją, kur taip pat stovi mūsų padalinys. Džiaugiuosi, nes bėgant laikui situacija tikrai gerėja – nuo tada, kai įsigaliojo laisvoji rinka, mes iš karto gauname įvairių pasiūlymų, turime galimybę rinktis. Pirmiausiai buvo pakeisti ir nustatyti elektros tarifai Kaune, po to pritaikėme tai Vilniuje, dabar ir uostamiestyje siekiame šio pagerinimo. Taigi, galiu su džiaugsmu pakartoti, kad elektros tarifai 2013 metais yra labai džiugūs, nuteikiantys labai maloniai.

Na o jeigu kalbėčiau apie buitinius vartotojus, tai žinoma, galiu kalbėti ir tokių žmonių vardu – juk taip pat turiu šeimą, gyvenu namuose, kuriuose reikia ir šviesą įjungti, ir šaldytuvą, ir kompiuterį, ir televizorių vaikams, ir viryklę žmonai. Iš tiesų, būtent namuose jaučiasi kaip elektros tarifai nežymiai keičiasi. Pamenu metus, gal prieš du ar tris, kai buvo šoktelėję keliais centais – dabar vėl truputį atsileido. Tikiuosi vis tiek bet kokiu atveju, kad mūsų valdžios sprendimai energetikos atžvilgiu nulems tai, kad greitai turėsime tikrai nebrangią ir kokybišką savo elektrą.