archivavimo dokumentai

Dokumentų archyvavimas

Dokumentų archyvavimas

Dokumentų archyvavimas

Dokumentų tvarkymas pastaruoju metu tampa neišvengiamu darbu, norint užtikrinti gerą bet kokios įstaigos darbą. Šiam darbui kuriamos naujos vietos, o jų darbuotojai vadinami archyvarais, na o nedidelėse įmonėse – sekretoriais ar administratoriais, nors šias pareigas įvardinančios sąvokos ir skiriasi nuo tiesiogiai atliekamo darbo.

Kai kuriems žmonėms toks darbas gali pasirodyti nuobodus ir nekeliantis iššūkių, tačiau, kiek žmonių, tiek nuomonių. Archyvaro darbas paprastai turi būti labai kruopštus, na o turint omenyje, kad dažniausiai archyvuojami tie dokumentai, kurie ateityje gali būti labai svarbūs, šis darbas dar ir labai atsakingas. Todėl monotonija ir tyla, archyvuose tvyro ne be priežasties.

Dažnai dokumentų archyvavime yra nusistovėjusios tam tikros taisyklės, viena iš kurių susijusi su dokumentų naikinimu. Taigi, nereikalingi, pasenę, jokios vertės neturintys dokumentai yra įvertinami ir sunaikinami pagal dokumentų naikinimo taisykles. Toks dokumentas, išsaugotas numatytą laikotarpį (toks laikotarpis gali būti nustatomas atskirai kiekvienos įmonės vadovų įsakymais, tačiau jis turi būti netrumpesnis, nei nurodo dokumentų archyvavimo rodyklė). Pasibaigus dokumento saugojimo laikui jį galima sunaikinti.

Norint sunaikinti dokumentus, patogiausia, kad jie būtų iš anksto datuojami ir saugomi pagal tam tikrą tvarką – abėcėlės raidės, metai, šifrai. Toks dokumentų archyvavimas padės lengviau surasti norimus dokumentus ir juos surūšiuoti į reikalingus ir nereikalingus.

Skaityti visą straipsnį »