Židinio įrengimas

Nusprendus įsirengti židinį namuose neužtenka apsispręsti kokios formos, dydžio ar spalvos bus būsimas šilumos šaltinis. Židinio statyba užima vis svarbesnę vietą. Net patikėjus darbus profesionaliems šios srities specialistams būtinos pagrindinės žinios apie tai, kas ir kaip bus daroma Jūsų namuose. Židiniai suteikia jaukumo bet kokiems namams. Visai nesvarbu koks Jūsų būsto kuriamas stilius, nes liepsna sukurs jaukumo ir šilumos atmosferą. Tokiuose namuose visada malonu būti, o svečiai nori ilgėliau pasilikti ir pasigrožėti ugnimi.

židinio statybaVisų pirma reikia nuspręsti kokio židinio reikės. Jis turi tikti ne tik pagal spalvas, bet ir pagal dydį. Patyrę specialistai padės išrinkti tinkamo dydžio. Visada gražiau atrodys stiklinių durelių židinys, pro kurį stebėsite liepsną. Šiuo metu galima rinktis malkomis, dujomis ar biokuru kūrenamus židinius. Kiekvienas pasirinkimas turi savų pliusų ir minusų. Mėgstantys tikrą liepsną prie, kurios įpratę, turėtų rinktis malkomis kūrenamą židinį, o nenorintys rūpintis kietuoju kuru – dujomis. Šiuolaikinės technologijos leidžia net ir butuose, kur nėra galimybės įrengti židinį ir kaminą, mėgautis jo teikiamais malonumais. Tokiu atveju puikus pasirinkimas bio židinys, kuriam nereikia kamino, nes degant biokurui nėra dūmų.

Nusprendus kokio židinio Jums reikia belieka apsispęsti kas pasirūpins židinio statyba. Visi darbai prasideda nuo židinio projektavimo ir medžiagų pirkimo. Jeigu nuspręsite patys užsiimti montavimo darbais, tai iš anksto sužinokite kaip viską reikės atlikti, nes dažnai būna taip, kad atlikus puse darbo prireikia specialisto pagalbos. Visi žinome, kad taisyti kitų klaidas kainuoja brangiau, nei atlikti darbą iš pirmo karto. Svarbu, kad nepasiteisintų „Skūpus moka du kartus“ patarlė.

Prieš statant židinį sužinokite apie juos kuo daugiau ir išsirinkite patikimą meistrą. Labai svarbu patirtis ir kaip jis atlieka darbus. Galima paprašyti, kad suorganizuotų jau pastatyto židinio apžiūrą. Tuomet galėsite pasikalbėti ir su židinio savininkais, gal jie turės patarimų iš praktikos. Nepamirškite paklausti ir apie specialisto kvalifikaciją. Nesvarbu, kad jis jau 20 metų atlieka montavimo darbus, bet nesitobulina ir nieko nežino apie šiuolaikinius pasiekimus ir naujas technologijas. Todėl nuolatiniai kursai ir seminarai yra didžiulis privalumas geram specialistui.

Namų jaukumas sukuriamas ne per vieną dieną, tad turėkite kantrybės. Pasirinkus kokybiškas medžiagas, židinį ir meistrą bus pasiektas geriausias rezultatas. Kantrybę atpirks šiluma ir ramūs bei jaukūs vakarai praleisti šalia židinio. Tai bus puikus poilsis.

766
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *