Virtuvės baldai

Virtuvės baldai

Modernūs virtuvės baldai su sala

Virtuvės sala – tai pakankamai naujas, netradicinis sprendimas, kaip virtuvės baldai gali tapti dar labiau funkcionalūs. Jeigu turite pakankamai erdvės – „sala“ virtuvėje yra neabejotinai puiki idėja tiek stiliaus, tiek praktiškumo atžvilgiu. Virtuvės sala gali kardinaliai pakeisti jūsų virtuvės dizainą ir stilingai sujungi ją su gretimu kambariu, sukurti atskiras darbo zonas ir tokiu būdu dar labiau praplėsti erdvę. Nors salos įrengimas didelėje virtuvėje suteikia progą salą panaudoti itin kūrybiškai, visgi nusiminti nevertėtų ir mažesnės virtuvės savininkams – sala tokioje virtuvėje taip pat yra ganėtinai perspektyvus sprendimas, jeigu jūsų virtuvės baldai suprojektuoti pakankamai ergonomiškai – tereikia pasitelkti tik šiek tiek daugiau fantazijos bei kruopštesnio planavimo. Pavyzdžiui – į mažos virtuvės salą galima perkelti kriauklę arba įrengti viryklę (tokiu atveju virtuvėje reikėtų pasirūpinti itin gera ventiliacija arba specialiu gartraukiu) ir tokiu būdu erdvės virtuvėje netgi sutaupyti. Arba salą įsirengti vietoj stalo, prie kurio valgote, ir kuris mažoje virtuvėje tik užima daug vietos

Kokių būna? Virtuvės salos paprastai yra dviejų rūšių – stacionarios ir mobilios.

Stacionarios virtuvės salos yra skirtos didelėms virtuvėms, todėl jos būna didesnės už mobilias virtuvės salas ir yra gaminamos naudojant kur kas sunkesnės bei patvaresnės medžiagos – pavyzdžiui, akmens masyvo ar nerūdijančio plieno stalviršius, ąžuolo bei metalo konstrukcijas ir kita. Būtent patvarumas bei stabilumas ir yra pagrindinis stacionarių virtuvės salų privalumas. Be to, į ganėtinai didelę bei tvirtą virtuvės salą gali būti įmontuojama virtuvinė technika (viryklė, indaplovė, kriauklė, orkaitė ar net mažas šaldytuvas), taip pat ir sukonstruoti įvairiausi stalčiai bei lentynėlės, galiausiai – tokia sala gal būti naudojama ir kaip pietų stalas, taigi pasitarnaus kaip virtuviniai baldai vienoje konstrukcijoje.

Mobilios virtuvės salos paprastai atrodo kaip paprasti virtuvės baldai – stalas ar didesnė komoda, ir dažniausiai yra skirtos mažoms arba tik kiek mažesnėms virtuvėms. Mobilaus  tipo salos dažniausiai gaminamos iš lengvų, tačiau tvirtų medienos arba metalo konstrukcijų. Tokio tipo sala privalo būti lengva dėl to, jog pagrindinis jos bruožas – galimybė paprastai ir greitai šią salą perstumti į kitą vietą. Kadangi mobiliosios virtuvės salos yra mažesnės už stacionarias, jas yra patogiausia naudoti kaip maisto ruošos vietą, kuri su visais reikalingiausiais virtuvės daiktais bei įrankiais vasaros metu laikinai gali būti patalpinta terasoje ar naudojama kaip netradicinio dizaino stalas.

Kokią virtuvės salą pasirinkti?

Išsiaiškinus, kokių virtuvės salų būna bei kur jas patartina statyti, belieka tik išsirinkti konkretų sprendimą. O konkretų sprendimą gali padiktuoti jūsų turima erdvė, esami virtuvės baldai, virtuvės išplanavimas bei joje jau egzistuojantis stilius. Toliau pateikiame keletą skirtingų virtuvės variantų ir joms tinkančių salų.

  1. Erdvus loftas. Lofto tipo namuose, t. y. buvusio industrinio pastato patalpose suprojektuota virtuvė paprastai yra atviroje erdvėje ir nuo kitų funkcinių zonų ji nebūna atskirta jokiomis pertvaromis. Toks erdviškumas reikalauja išlaikyti viso namų interjero stilistinį ir estetinį vientisumą, atitinkantį nedradicinės, stereotipų nevaržomos erdvės idėją. Virtuviniai baldai tokioje virtuvėje paprastai būna daugiafunkciniai, todėl ir sala, formuojama tokioje erdvėje, gali atstoi ir baro stalą ir papildomą darbo paviršių, tokiu būdu vizualiai apibrėždama atviroje lofto erdvėje įrengtos virtuvės ribas. Tokios salos fasadui dažnai yra naudojamos medžiagos, primenančios sendintą aliuminį, koks dažnai naudojamas fabrikų laboratorijose, todėl dar labiau išryškina industrinį lofto interjero stilių.
  2. Modernūs virtuvės baldai. Jau tapo įprasta, kad šiuolaikiškuose namuose didžiausias dėmesys yra skiriamas funkcionalumui, ergonomikai ir praktiškumui. Dėl šios priežasties kambario viduryje suformuota neįprastos „L“ formos virtuvės sala gali atstoti atskirą virtuvės zoną, nes tokioje saloje galima įrengti reikalingiausią buitinę techniką, pavyzdžiui – į stalviršį įmontuoti kaitlentę su virš jos esančiu galingu gartraukiu, o kitoje salos dalyje įrengti plautuvę. Tokie virtuvės baldai kaip itin talpios aukštos spintelės bei kita reikalinga buities įranga – orkaitė, mikrobangė ar šaldytuvas gali būti įrengta virtuvės baldų sienelėje, įterptoje tarp dviejų langų.
  3. Pusryčių stalo sala. Jeigu prie bendro stalo šeima sueina tik pusryčiams, tuomet tokiam variantui idealiai tiktų mobili virtuvės sala, kuri gali būti perstumta bet kuriuo metu, o kai reikalinga – atskirti virtuvės zonas. Mobili sala puikiai tiks ir tam atvejui, jeigu į ją neketinate integruoti jokios buitinės technikos ir naudoti tiesiog kaip daugiafunkcinį stalą.
  4. Dviguba sala. “Salos – dvynės“ yra puikus būdas padidinti ir vizualiai išplėsti virtuvės erdvę išvengiant vienos didžiulės konstrukcijos virtuvės viduryje. Dviguba sala gali puikiai pasitarnauti erdvių atskyrimui, pavyzdžiui – viena gali būti naudojama valgio gaminimui, o kita – tarnauti kaip valgomasis. Tarpas, esantis tarp dviejų salų, leis laisvai judėti ir sukurs erdvės įspūdį.

Ar reikalinga? Kad ir kokią salą nuspręstumėte pasirinkti – tam, kad ji atitiktų visus jūsų lūkesčius, turite nuodugniai apsvarstyti, ką gali pasiūlyti toks dizaino sprendimas ir kaip būtų galima pasiekti tinkamiausio rezultato. Kaip jau minėta, virtuvės salos konstrukcijos tūris gali būti naudojamas kaip virtuvės baldai – talpiems stalčiams, spintelėms ir konteineriams sumontuoti – taip virtuvėje padaroma papildomos vietos, kurioje galima paslėpti maisto produktus ir būtiniausius reikmenis, kad jie negadintų estetinio vaizdo. O iš kitos pusės virtuvės sala gali tarnauti ir kaip valgomojo zona: ant stalviršio pritaisyta paaukštinta stiklo lentynėlė gali atstoti baro stalą, o prie jo priderintos patogios ir stilingos baro kėdės virtuvei suteiks originalumo. Taigi salos privalumai virtuvėje – neabejoti. Tačiau jeigu jūs jau išbandėte viską, kad savo virtuvėje galėtumėte įkurti salą,  tačiau tinkamos vietos jai vis tiek nerandate, tuomet nepersistenkite ir šios minties paprasčiausiai atsisakykite, kadangi galiausiai jūsų virtuvė pasidarys paprasčiausiai ankšta, o vietos joje nebeliks ne tik salai, bet ir jums patiems. Tokiu atveju ganėtinai efektyvia salos alternatyva gali tapti kiti virtuvės baldai – mažas stalas ar baras, tiesiog pasitelkite fantaziją, gerai viską apsvarstykite ir įvertinkite savo virtuvės galimybes.

28
5/5 ( 100% )
remiantis 2 vertinimais
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *