Vestuviniai žiedai: tradicijos ir modernybė

Vestuviniai žiedaiGilias tradicijas turintys vestuviniai žiedai – tai meilės ir ištikimybės simbolis. Jie – ne tik ceremonijos elementas, bet ir amžinos sąjungos garantas. Nuo seno vestuvinių žiedų dovanojimas apipintas daugybe prietarų. Jei mergina priima jai dovanojamą sužadėtuvių ar vestuvių žiedą – tai ji tarsi pasižada tam žmogui. Jei žiedas nepriimamas, tai ženklas, kad porai būti kartu nebėra prasmės. Nuo seno tikėta, kad vestuvinis žiedas simbolizuoja tvirtybę, amžinybę, o jį pametus gresia didžiuliai nemalonumai, pykčiai ar net skyrybos. Taigi visuomet reikia vestuvinį žiedą turėti su savimi: jei ne ant piršto, tai nors kišenėje ar pasikabinus ant kaklo.

Kai kur tikima, kad žiedai atspindi ir pačią santuoką, todėl juos reikia rinktis atsakingai. Jei žiedas aštrių formų, šeimoje gali kilti konfliktų. Jei žiedas nerangus, negrakštus, tai ir santuoka bus analogiška. Prietarai lieka prietarais, tačiau kai kurie jaunavedžiai pamiršta, kad žiedas visų prima turi būti praktiškas. Žinoma, gražu vestuvių dieną pasipuikuoti įmantriu ir niekur nematytu žiedu, tačiau kartais tokie žiedai tiesiog netinkami dėvėti kasdien, su jais jaučiamasi tiesiog nepatogiai, jei visur kliūva.

Reikėtų nepamiršti ir to, kad metams bėgant pirštų forma keisis – greičiausiai jie sustorės, tad žiedą reikės platinti. Gali nutikti ir atvirkščiai – galbūt numesite daug svorio ir žiedas nuo piršto tiesiog smuks, bijosite jį pamesti. Tad pernelyg įmantrius žiedus gali būti sudėtinga sumažinti arba padidinti. Taigi visais atvejais reikėtų prisiminti, kad žiedas nėra vien tik gražus papuošalas. Šiandieninė mada diktuoja pačias įvairiausias tradicijas, taigi galima rinktis balto aukso ar pigesnius geltono, raudonojo aukso žiedus, taip pat žiedus iš sidabro ar metalo volframo. Tik patys jaunavedžiai gali nuspręsti, iš kokio metalo pagaminti žiedai jiems gražiausi. Volframas – labai kietas metalas, tad iš jo pagaminti žiedai bus tvirtesni ir už patį plieną. O pasirinkę auksą tikrai niekada „neprašaus“ – dailus vestuvinis žiedas gali tapti puikia šeimos relikvija ir keliauti iš kartos į kartą. Taigi reikia pasikliauti ne tik savo skoniu, stiliaus pojūčiu, bet atsižvelgti ir į juvelyriškos specialistų nuomonę.

237
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *