Topografinės nuotraukos

Kas yra topografinės nuotraukos? Jos dar kitaip vadinamos toponuotraukomis. Kaip jau sako paties pavadinimo šaknis, ai susiję su paviršiumi. Topografinės nuotraukos yra topografinių žemėlapių ir planų sudarymas. Be tokių nuotraukų negali būti pradedami jokie pastatų projektavimo darbai. Jei nusiperkate žemės sklypą, jūs negalite tiesiog imti ir pradėti statytis gyvenamųjų namų ar kitokios paskirties pastatų. Pirmiausia teks sudaryti topografinį planą. Žinoma, jo patys nepasidarysite, jei nesate šios srities specialistai, todėl teks samdytis žmones, kurie tai padarytų už jus.

topografinės nuotraukosPirmiausia, prieš pradedant statyti bet kokios paskirties pastatus, visų turi būti sudaromi topografiniai planai. Jie turėtų būti padaryti ne veliau nei likus metams iki projektavimo darbų pradžios. Jie turi būti patvirtinami tam tikrų institucijų, priešingu atveju, jie tiesiog bus negaliojantys. Reikėtų žinoti, kad topografiniai planai po metų turi būti atliekami pakartotinai nustatoma, ar per metus neįvyko jokių pasikeitimų, ir, jei niekas nepasikeitė, gali būti pradedami projektavimo darbai. Jie būna atliekami ant topografinių nuotraukų pagrindo, taigi, topografinės nuotraukos turi būti tikslios.

Šiandien visai nesudėtinga rasti specialistų, kurie parengtų topografines nuotraukas. Tačiau labai svarbu žinoti, kokie reikalingi dokumentai, norint, kad būtų atliktos topografinės nuotraukos: pirmiausia reikalingas dokumentas, įrodantis, kad žemės sklypas, kurio topografinę nuotrauką reikia padaryti, yra jūsų nuosavybė (pateikti turto registro išrašo kopiją), taip pat reikės pateikti sklypo esančių statinių teisinės registracijos išrašo kopiją, asmens dokumentą, kuris įrodys, kad tai – tikrai jūsų nuosavybė ir taip pat bus reikalingas preliminarus (gali būti ir detalus) sklypo planas. Kai pasirūpinsite visais šiais reikalingais dokumentais, gali būti padaromos topografinės nuotraukos.

Kaip išsirinkti specialistą? Internete galite rasti daugybės įmonių sąrašą, siūlančių įvairiausias paslaugas. Topografinės nuotraukos ir topografiniai planai – taip pat ne išimtis. Tai atlieka tikrai ne viena, ir tikrai net ne 10 įmonių, todėl rinktis tikrai yra iš ko. Dauguma įmonių turi savo internetinius puslapius, kuriuose pateikia informaciją apie preliminarias paslaugų kainas bei apie preliminariai paskaičiuotą laikotarpį., kurio prireiks rengiant topografinius planus ir nuotraukas.

Kartais nutinka taip, kad statybų trukmė būna daug trumpesnė nei įvairios dokumentacijos tvarkymas, tačiau, jei dokumentacijoje randama klaidų, ar tam tikrus dalykus susitvarkote per lėtai, projektavimo darbai gali užtrukti dar ilgiau. Taigi, stenkitės, kad taip nenutiktų, ir nepamirškite nė mažiausios smulkmenos.

837
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *