Slidinėjimas Europos kurortuose

Slidinėjimo atostogosŽiemos pramogos daugeliui nesvetimos. Ypatingai populiarus yra slidinėjimas. Tai ir pramoga, ir sportas. Europoje gausu kurortų, kuriuose galima puikiai praleisti laiką slidinėjant: Austrija, Šveicarija, Italija, Slovėnija, Prancūzija ir kitos šalys turi kuo palepinti ištroškusius tokios veiklos.

Čekija laikoma vieta, kurioje galima pigiai slidinėti. Žinoma, kad pažengusiems slidininkams tai nebus rojus, tačiau pradedantiesiems pats tas. Tuo tarpu norint išskirtinės prabangos ir gero aptarnavimo verta vykti į brangiai kainuojančius Šveicarijos slidinėjimo kurortus. Daugelis iš anksto planuoja savo atostogas, tad galima įsigyti kelionę daug pigiau, nei tai padarytumėte paskutinę minutę. Žinoma, kad kartais pasiseka ir paskutinėmis dienomis gauti gerą pasiūlymą, tačiau jei nenorite rizikuoti, tai verčiau viską daryti iš anksto.

Kainoms įtakos turi sezonas. Vykstant slidinėti didelio pasirinkimo nėra, nes visuomet reikalingas sniegas. Galima išskirti šalis, kuriose tam tikru metų laiku geriausia vykti. Pavyzdžiui, Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Slovakijoje slidinėjimo sezono įkarštis prasidės gruodžio mėnesį ir tęsis iki kovo mėnesio. Tuo tarpu Šveicarija, Suomija ir Norvegija slidinėjimo sezoną pradeda gruodžio mėnesį, o baigia vasario mėnesį. Kelionės užsakymu rezervuojant nakvynę galite pradėti net ir tik pasibaigus šiam slidinėjimo sezonui. Tas pats galioja ir lėktuvo bilietams, jei ketinate skristi lėktuvu.

Kalnų slidinėjimas labai populiarus tarp lietuvių. Itin pamėgti Alpių kalnai ir jų kurortai. Lietuvoje taip pat turime, kur paslidinėti, tačiau niekas neatstos tikrų didžiųjų kalnų trasų. Lietuviai mielai renkasi Austrijos, Italijos, Prancūzijos ir Šveicarijos kurortus. Pradedantieji arba taupantieji pirmenybę teikia Slovakijai ir Čekijai, nes čia kainos mažesnės, nei kituose slidinėjimo kurortuose.

Dažnai nusprendus išvykti į užsienio kurortus slidinėti pirmą kartą iškyla daug klausimų. Nežinoma ką rinktis, kada vykti, kiek tai kainuos ir pan. Štai tokiais atvejais patariama kreiptis į slidinėjimo kelionių organizatorius. Jie keliones organizuoja ne pirmus metus ir puikiai žino ką kam pasiūlyti atsižvelgiant į atostogų biudžetą bei fizinį pasirengimą ar kitus pageidavimus. Poilsis slidinėjant bus nepamirštamas, jei tinkamai viską suplanuosite. Tai už jus gali padaryti keliones organizuojantys kelionių organizatoriai. Jie turi pakankamai patirties ir gali pateikti itin gerus pasiūlymus.

Klaidingai manoma, kad slidinėjimas yra labai brangus malonumas. Tereikia pasirinkti paprastesnį kurortą ir neteks išleisti tūkstantinių sumų pinigų tokioms atostogoms. Čia svarbiausia tampa gera slidinėjimo įranga ir trasos. Visa kita priklauso nuo nusiteikimo, tad gera nuotaika visuomet pravers.

1065
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *