SEO straipsnių rašymo paslauga

Turbūt esate girdėję sakant, kad paieškai svarbūs SEO straipsniai. Įdomu, kam ir kodėl? Pabandysiu trumpai paaiškinti kaip įmanoma suprantamesne kalba.

Kas yra SEO straipsnis?

SEO straipsniai

SEO straipsniai

SEO straipsnis yra toks pats reklaminis straipsnis, tačiau jame nėra vartojamas Jūsų įmonės pavadinimas ir labai akivaizdžios pagiriamosios frazės. Vietoj to, kad rašytume „UAB „Jonas ir draugai“ yra pati puikiausia ir nuostabiausia firma, užsiimanti statybų verslu, savo patirtimi lenkia visus netoliese dirbančius konkurentus ir turi žaviausią pasaulyje administratorę…“ SEO tekstų rašytojai rašo maždaug taip: „Bendrovės teikiamos statybos paslaugos yra profesionalios, o statybininkai – dirba gerai ir entuziastingai. Pigios statybos paslaugos Vilniuje nėra tai, ką siūlo ši kompanija, nes mūsų tikslas – kokybiskos statybos paslaugos…“ Kaip matote, įmonės pavadinimo – nė kvapo, vien tik raktiniai žodžiai vardininko linksniu ir jų variantai. Tai vienas iš svarbiausių SEO straipsnių bruožų – tam tikri raktiniai žodžiai vardininko linksniu vietoj įmonės pavadinimo. Beje, gramatinė klaida palikta tyčia – tai ne neprofesionalaus rašytojo ar redaktoriaus pražiūrėta klaidelė. Ji čia atsirado dėl lietuviško SEO ypatumų – žmonės dažnai nenaudoja lietuviškų raidžių ieškodami paieškoje, tad rašyti „sveplai“ reikia dėl paieškos.

Kokios apimties yra reklaminis straipsnis? Jei rašomas spaudai, tai dažniausiai būna 1,5 Word puslapio – apie 500-700 žodžių. Taip yra dėl to, kad spaudoje naudojamas mažesnis šrifto dydis. Internete mažas šriftas reiškia, kad straipsnį nepatogu skaityti, dėl to tekstai rašomi didesniu šriftu, o jų apimtis mažėja iki 200-400 žodžių. Tai nepilnas Word puslapis. Kodėl tiek mažai? Nes ilgesnio niekas neskaitys, juo labiau, kad naudos toks straipsnis dažnai daug neduoda.

SEO straipsnio tikslas – reklamuoti ne Jūsų įmonės pavadinimą, o jūsų verslo sritų, paslaugą ar produktą. Tai daroma dėl 2 priežasčių:

  1. Straipsnis siekia nekonkuruoti su Jūsų įmonės puslapiu;
  2. Įmonės pavadinimas dažnai ir taip būna randamas pirmose pozicijose, tad papildomai svorio jam dažniausiai nereikia.

Yra išimtis, kada įmonės pavadinimas turi būti minimas. Tai tuo atveju, kai teikiama nauja SEO paslauga – reputacijos internete valdymas. Tokių straipsnių tikslas – konkuruoti ir su pagrindiniu įmonės puslapiu, ir su kokiu skundų portalu, kuriame parašyta neigiamų atsiliepimų apie įmonės praeities klaidas ir nesusipratimus.

Kur tie SEO straipsniai talpinami

SEO straipsnis Wordo pavidalu praktiškai yra niekinis bet kuriam klientui, nes tada atsiranda dilema – kur man jį dabar dėti? Esate turbūt girdėję, kad yra visokie straipsnių katalogai, kuriuose galima tuos straipsnius talpinti. Čia daroma pirmoji didelė klaida – paimamas vienas straipsnis ir patalpinamas dešimtyje straipsnių katalogų. Paieškos taip lengvai neapgausi – ji puikiai supranta, kad tekstas kopijuotas, tad su laiku nuorodos tame straipsnyje vertė mažėja. Nuo to blogiau ir pačiam straipsnių katalogui, bet čia jau nebe Jūsų rūpestis…

Realiausia vieta, kur tokius straipsnius publikuoti yra kad ir šis puslapis. VartotojuLyga.lt – puikus puslapis, kuriame verta publikuoti straipsnius, tačiau ne kopijuotus, o vienetinius, parašytus pagal užsakymą. Taip pat yra ir daugiau panašių puslapių, tad juos reiktų tik susirasti.

Kiek SEO straipsnis kainuoja

Iš karto paklausite, kiek visa tai kainuoja? Pabandykime visą procesą išskirstyti į kelias dalis, už kurias paprastai imamas mokestis:

1 dalis. Straipsnio parašymas. Kaina labai įvairi, priklauso nuo kokybės. Visiškai nekokybišką SEO straipsnį galima gauti už 2 centus už žodį. Jei jo apimtis – 300 žodžių, reiškia, jis kainuos 6 litus. Žiauriai pigu, visiškai nekokybiška. Vidutinės kokybės straipsnis kainuoja apie 15-20 litų, tad žodžio kaina čia 5-7 centai. Normalus straipsnis su mintimi, nagrinėjantis tam tikrą problemą ir įdomus skaityti kainuoja 30-50 litų (centais už žodį čia jau niekas nebežaidžia, nes tai kūrybinis, o ne techninis darbas).

2 dalis. Straipsnio patalpinimas puslapyje. Reikia įkelti tekstą, jį suformatuoti tinkamai, uždėti nuorodas, parinkti iliustraciją, sudėti žymas ir reikiamas kategorijas, tris kartus peržiūrėti, kaip atrodo ir publikuoti. Tai užima 5-15 minučių laiko, už kurį irgi reikia susimokėti.

3 dalis. Tekstinė reklama. Ant tam tikro raktinio žodžio yra uždedama nuoroda į Jūsų puslapį, kad ateitų susidomėjęs lankytojas (nesvarbu, kad dauguma lankytojų – paieškos robotukai). Tekstinės nuorodos kaina priklauso nuo puslapio rimtumo, indėlio į turinį, reklamavimo veiksmų ir t.t.

Štai Jums ir kaina, kurią reikia derinti su savo rašytoju.

Iš kur visa tai žinau ir kodėl su Jumis šia informacija dalinuosi? Todėl, kad esu Marius – profesionalus SEO straipsnių rašytojas ir talpintojas. Kiek kainuoja mano paslaugos, rasite Rasytojas.lt puslapyje.

101
5/5 ( 100% )
remiantis 3 vertinimais
Ačiū!
Klaida!

3 komentarai

  1. Paulius

    Puikiai ir aiškiai viskas parašyta. Kaip, kur kodėl ir už kiek. Šaunu, nes žmonės pagaliau supras, kad nemokamai ar pigiai nieko nebūna, nori rezultatų – susimokėk.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *