Saugus apsipirkimas užsienio el. parduotuvėse

Užsienio internetinės parduotuvės

Užsienio internetinės parduotuvės

Vis labiau didėjant interneto skvarbai daugėja ir žmonių, kurie renkasi apsipirkimą internetu. Ir tai toli gražu neapsiriboja lietuviškomis internetinėmis parduotuvėmis: yra nemažai ir užsienietiškų, kurios be problemų siunčia savo prekes į Lietuvą. Ypač apsimoka pirkti iš Europos Sąjungos šalyse įsikūrusių parduotuvių, nes tada už gautas prekes nereikia mokėti PVM ar muito mokesčių. Kaip žinia, PVM mokestis galioja ne iš ES šalių ateinančioms siuntoms, kurių vertė viršyja 75 Lt.

Užsienio internetinėse parduotuvėse lietuviai dažniausiai ieško drabužių, kosmetikos, įvairios elektronikos, knygų. Na, o dažniausiai naudojamas atsiskaitymo būdas yra kreditinės kortelės, tokios kaip „Visa“ ar „Visa Virtuon“. Mokėti už pirkinius tokia kortele reikėtų tik patikimose parduotuvėse, kadangi sukčiai žinodami jūsų kortelės numerį ir kitus duomenis gali lengvai pavogti joje esančius pinigus. Visur, kur įmanoma, reikėtų naudoti PayPal atsiskaitymų sistemą, nes mokant kortele per PayPal pardavėjas negalės sužinoti jos numerio ir kitos svarbios informacijos. PayPal sąskaitą galima atsidaryti nemokamai ir susieti ją su savo „Visa“ kortelėme.

Padėti apsisaugoti nuo apgavysčių gali ir naršyklės įskiepis (plug-in) „Web of Trust“, arba tiesiog WOT, kurį galite atsisiųsti iš MyWOT.com. Ši naudinga programėlė pateiks peržiūrimų tinklapių „patikimumo reitingą“, kuris pagelbės atskiriant patikimus internetinius pardavėjus nuo sukčių. WOT yra suderinama su visomis populiariomis naršyklėmis (Firefox, Chrome, Internet Explorer, ir kt.)

Prieš perkant iš naujos, neišbandytos parduotuvės taip pat patartina paieškoti daugiau informacijos apie ją, pvz. kitų pirkėjų atsiliepimų ar skundų. Tai galite padaryti lietuviškame užsienio parduotuvių kataloge iparduotuves.lt. Čia rasite didelį sąrašą elektroninių parduotuvių, siunčiančių prekes į Lietuvą, ir galėsite jas vertinti, rašyti atsiliepimus, o taip pat pažiūrėti, ką apie jas mano kiti pirkėjai. Norintiems atsiskaityti tik PayPal o ne kortele pravers sąrašas internetinių parduotuvių, kur priimami PayPal mokėjimai. Na, o jei kažkuri internetinė parduotuvė jus apgavo, galite drąsiai jai duoti vieną žvaigždutę, ir įspėti kitus potencialius pirkėjos šitos el. parduotuvės vengti.

180
5/5 ( 100% )
remiantis 3 vertinimais
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *