Ryanair – kuo skiriasi tradicinė ir pigių skrydžių bendrovė

Jei paklaustume žmonių, kuo skiriasi tradicinės ir pigių skrydžių aviakompanijos, tikriausiai didžioji dalis paminėtų kainos faktorių. Taip, čia neabejotina tiesa. Tarkime, Ryanair siūlomi lėktuvų bilietas kartais yra net kelis kartus pigesni nei kitų avialinijų ta pačia kryptimi. Tačiau skirtumų reikėtų paieškoti ir „giliau“.

ryanair skrydziu bendroveVisų pirma reikia paminėti kainodaros skirtumus. Jei esate dažnas lėktuvų „svečias“ ir naudojatės jau minėtos aviakompanijos Ryanair paslaugomis, galbūt pastebėjote, jog pigiausi bilietai būna vos tik patalpinus planuojamo maršruto tvarkaraštį, o artėjant kelionės dienai kaina ženkliai auga. Tai nėra joks atsitiktinumas, tačiau tendencija, kuria vadovaujasi visos pigių skrydžių bendrovės. (Aišku, gali pasisekti rasti įvairių akcijų, kai bilietai parduodami pigiau likus nedaug laiko iki skrydžio). Tuo tarpu tradicinės avialinijos mėgsta prieš pat skrydį (likus savaitei ar mažiau laiko) pasiūlyti kur kas pigesnių bilietų (kalbama apie paskutinės minutės pasiūlymus). Tačiau tokia praktika taikoma tik tada, kai lieka laisvų vietų – logiška, juk geriau gauti mažiau pelno nei visiškai jo negauti. Be to, tradicinėse avialinijose skiriamos ekonominės ir verslo klasės, tuo tarpu pigiose to nėra. Keleiviai tiesiog gali papildomai įsigyti tam tikras paslaugas.

Skiriasi požiūris ir į kitus principus, darančius įtaką bilietų kainai. Paminėtina oro uosto dislokacijos vietos bei maršrutų laikas. Dažnai pigios avialinijos bendradarbiauja su atokesniais šalies uostais, kadangi pastarųjų nustatytas fiksuotas mokestis dažniausiai mažesnis nei centrinių. Lietuvos atveju yra šiek tiek kitaip. Mūsų šalis nedidelė ir negalinti pasigirti oro uostų gausa, tad, tarkime, Ryanair vykdo skrydžius iš Kauno bei Vilniaus oro uostų, kurie yra pagrindiniai. Kalbant apie skrydžių laiką, pastarosios avialinijos dažnai skrenda anksti ryte arba vėlai vakare, kadangi tuo metu oro „keliuose“ mažesnė apkrova ir taip sunaudojama mažiau degalų. Tradicinės oro linijos tokių taupymo priemonių netaiko.

Taigi, skirtumas tarp pigių ir tradicinių avialinijų yra kur kas didesnis nei vien tik kaina. Kaina yra tik rezultatas skirtingų veikimo principų.

807
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *