Miško pirkimas su žeme: privalumai ir trūkumai

Miškas visais laikais buvo laikomas neįkainojama vertybe. Tai ne tik vieta, kurioje auga medžiai, įvairūs augalai, uogos, grybai, gyvena paukščiai ir žvėrys: tai kur kas daugiau. Žmonės, kurie turi didelius miško plotus, laikomi itin turtingais. Miškas mus maitina, suteikia gyvenamąjį būstą, iš dalies ir rengia, nes kai kurie audiniai gaminami būtent iš medienos pluošto. Be medienos šiandien neįsivaizduojami statybų, baldų, popieriaus gamybos sektoriai. Kadangi medienos skaičius ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje mažėja, daugeliui fizinių ir juridinių asmenų perka mišką su žeme. Vieni suinteresuoti mišką parduoti, nes nebesugeba juo tinkamai pasirūpinti, nori investuoti kitur. Tuo tarpu kiti suinteresuoti įsigyti miško plotus pigiau.

miško-pirkimasPirmuoju atveju, kai pardavėjas mišką parduoda, jis pirmiausia turi susirasti skelbimus su antrašte perka mišką. Kitas laukiantis svarbus žingsnis – tai patikimo partnerio paieška. Be to, svarbu ne tik rasti gerą partnerį, bet ir parduoti mišką kuo brangiau. Daugelis kompanijų bando derėtis ir miško plotą ar medieną įsigyti kuo pigiau. O kokie privalumai laukia žmogaus, pardavusio mišką? Pirma, jam nebereikės mokėti gyventojų pajamų mokesčio, kuris sudaro 5 arba 15 procentų nuo gaunamų už mišką pajamų. Šį mokestį reikia mokėti ir taip atvejais, jei iš miško jokios pajamos negaunamos.

Mišką parduodant, visgi yra ir kitų prievolių, nes nereikia rūpintis miško atželdinimu bei priežiūra, valymu. Paprastai atželdinimo, mažų medelių priežiūros procesas reikalauja nemažų investicijų, o pelnas gaunamas tik po daugelio metų. Kai miškas paauga, jį kartą per kelis metus riekia valyti nuo išvirtusių medžių. Kai kurios įmonės teikia ir miško valymo paslaugas. Tokie nuvirtę geresnės būklės medžiai paprastai panaudojami malkoms, o labai sutręšę – paliekami kaip miško trąša. Tačiau visgi daugelį fazinių bei juridinių asmenų labiau domina miško pirkimas su žeme: tuomet mišką įsigiję asmenys gali jį tvarkyti kaip tinkami. Parduoti mišką labiau apsimoka juridiniams asmenims, tai yra įmonėms: įmonės, kurios perka mišką, greičiau sutvarko būtinus dokumentus, greičiau parengia projektus, atsiskaito oficialiai, mažiau derasi. Parduodant mišką įmonėms, yra ir nemažai kitų privalumų. Paprastai jos turi patikimus notarus, kurie padeda greičiau sutvarkyti popierius, dokumentus, dėl to parduodantis žmogus išvengia ir papildomų išlaidų, susijusių su miško pardavimu. Tačiau, kita vertus, žmonės prie miško prisirišę, mišką paveldėję iš savo protėvių, tad supranta, kokia tai vertybė ir miško taip greit neparduoda.

563
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *