Metalo apdirbimas

Metalas yra viena labiausiai paplitusių medžiagų naudojamų beveik visuose gyvenimo srityse. Su juo susiduriame visur. Turbūt nerasime nei vieno pastato, kurio statyboje nebus naudojama ši medžiaga. Na nebent išskirtiniais atvejais. Be metalo neįsivaizduojama ir šių laikų gamybos ar statybos procesas. Juk darbui palengvinti yra naudojami įvairus metaliniai pastoliai, taip pat kėlimo, gręžimo ir panaši įranga. Dėl metalo plitimo ir jo reikalingumo yra nemažai įmonių užsiimančių metalo apdirbimu. Tačiau nepaisant to, metalo apdirbimas yra gana ilgas ir sudėtingas procesas.

metalo apdirbimasPaprastai metalo apdirbimui yra naudojamas plienas, dažniausiai uždaros konstrukcinės paskirties standartiniai profiliai arba plieno lakštai. Plieno lakštų storis svyruoja nuo 0,05 iki 100 mm. Tai leidžia pasiūlyti itin platų metalo gaminių asortimentą. Metalo apdirbimas naudojant šiuos lakštus leidžia pasiūlyti tokius gaminius, kaip durys, garažo vartai, sijos, skydai, liukai. Taip pat įvairias talpas, konteinerius, cisternas, bunkerius ir panašiai.

Tačiau šie keli pavyzdžiai neatspindi visos galybės metalo konstrukcijų, kurias gali pasiūlyti tokios įmonės. Metalinės konstrukcijos yra montuojamos pagal individualius užsakymus, neretai apdirbimo įmonių darbuotojai konsultuoja bei padeda sudaryti tokių konstrukcijų brėžinius, susitvarkyti techninę dokumentaciją ir panašiai.  Todėl metalo apdirbimo įmonės pasiūlys itin didelį metalo konstrukcijų ar atskirų metalinių detalių pasirinkimą, kuomet aliuminio profiliai bus formuojami pagal specialius užsakymus.

Kaip minėjau anksčiau metalo apdirbimas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Juk tai itin sudėtingos konstrukcijos, nuo kurių kokybės priklauso ne tik gaminio kokybė, bet ir saugumas. Todėl labai svarbu, kad gaminiai atitiktu pačius aukščiausius reikalavimus, būtų tvirti ir kokybiški. Tokių gaminių kokybė labai priklauso nuo jų apdirbimo. Itin svarbu, kad įmonės naudotų kokybišką apdirbimo įrangą.

Metalinės konstrukcijos pereina ilgą gamybos kelią. Iš pradžių jos pjaustomos, vėliau virinamos, frezuojamos, tekinamos, montuojamos ir galiausiai dažomos. Metalinių konstrukcijų virinimas vyksta argono, angliarūgštės ar panašių savybių turinčių dujų pagalba. Vis dažniau pasitaiko, jog virinimas vyksta elektrolankinio suvirinimo būdų, kuomet naudojama lydžių ir nelydžių elektrodų technologija. Montuojant pasitelkiamos cinkuoto plieno jungtys, dėl kurių įvyksta geresnis plieno sukibimas.

Gaminant pasitelkiama moderni įranga, tokia kaip įvairios pjovimo mašinos, frezavimo, tekinimo, gręžimo staklės, įvairios dažymo kameros, tiltiniai kranai. Taip pat  tokios technologijos kaip suvirinimo darbams skirti robotai ar presas, kuris siekia šešis šimtus tonų. Taigi metalinės konstrukcijos dėl tokios įrangos naudojimo, užtikrina gaminių saugumą ir patvarumą. Taip pat dėka jos metalo gaminiai dar niekada nebuvo gaminami taip greitai ir kokybiškai.

754
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *