Lempų projektoriams ypatybės

Projektorius – tai tam tikras įtaisas, kuris iš kompiuterio perkelia išdidintą vaizdą ant kieto paviršiaus, dažniausiai  sienos arba specialiai jam pritaikyto ekrano.

lempos projektoriamsAnksčiau buvo įprasta manyti, kad projektorius yra prietaisas naudojamas oficialiuose situacijose, dažniausiai  įvairių pristatymų metu. Tačiau pastaruoju metu projektorius tampa vis universalesniu ir labiau tinkančiu įvairiems vartotojams. Vis didesnė dalis vartotojų ima rinktis šį produktą, kaip alternatyvą televizoriui. Įsivaizduokite kaip malonų žiūrėti filmą, kai ekrano formatas yra kelis kartus didesnis už televizoriaus. Formuojamo ekrano plotis gali būti didesnis negu 20 metrų. Juk šiuo prietaisu lengvai galite sukurti kino teatro atmosferą savo namuose. Norint to pasiekti labai svarbu, kad projektorius veiktų kokybiškai. Projektoriaus veikimo kokybė priklauso nuo to ar tinkamai bus pasirinktos lempos projektoriams. Projektoriaus lempa yra vienos svarbiausių projektoriaus sudedamųjų dalių, nes dalyvauja kuriant vaizdo projekciją t.y. vaizdo perkėlimą į ekraną.

Norėdami sužinoti daugiau apie lempas projektoriams – spauskite čia.

Šios lempos yra pritaikytos būtent projektoriams ir yra keičiamos joms perdegus. Apie artėjantį lemputės perdegimą galime suprasti mažėjant jos skleidžiamam šviesos ryškumui. Perdegus lemputei ir norint ją pakeisti itin svarbu pasirinkti kokybišką produktą. Geriausia rinktis laiko patikrintus bei užsitarnavusius kokybiško bei patvaraus gaminio vardą gamintojus, tokius kaip „Philips“, „Phoenix“, „Ushio“, „Osram“ ir pan. Renkantis šias įmonės busite užtikrinti, kad lempos projektoriams atitiks aukščiausius gamybos reikalavimus.

Svarbu akcentuoti, kad  naudojamos nežinomų ir neatitinkančių auksčiausių reikalavimų projektoriaus lempos gali sugadinti patį projektorių. O paaiškėjus, kad buvo naudojama neatitinkanti reikalavimų lemputė bus patvirtinta, kad pažeidėte projektoriaus garantijos teikimo sąlygas, todėl projektoriaus gamintojas turės teisę atsisakyti pašalinti gedimus pagal garantiją.

Kaip apsaugoti projektoriaus lempą?

Svarbu suprasti, kad projektoriaus lempos yra labai trapios ir menkiausias sutrenkimas gali ją sugadinti. Itin trapus yra įkaitusios lempos siūlas, todėl prieš judinant projektorių įsitikinkite kad lempute yra atvėsusi, priešingu atveju rizikuojate, kad ji perdegs.
 Nors dauguma projektorių turi filtrus, apsaugančius projektoriaus dalis nuo dulkių ir kitokių nešvarumu, tačiau projektorių vis tiek reikia reguliariai valyti. Palaipsniui kaupiantis dulkėms filtrai užsiteršia, todėl lemputės aušinimas tampa neefektyvus.  O viso to pasekmė sutrumpėjęs projektoriaus lempos galiojimo laikas. Taip pat užsikimšus projektoriaus filtrui prasčiau atkuriamas vaizdas, blogėja jo ryškumas, gali sumažėti spalvų spektras, dėl to vaizdai gali atrodyti blankūs.
Projektoriaus lempos negalima liesti plikomis rankomis, todėl norint ją pakeisti naudokite pirštines. Liesdami lemputę plikomis rankomis rizikuojate palikti nešvarumų ant jos paviršiaus, dėl kurių lemputė gali perdegti.

706
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *