Implantavimas po danties praradimo

Kad ir kaip būtų gaila, gyvenime kartais pasitaiko sitacijų, kai reikalingas tam tikras gydymas. Pavyzdžiui, susižeidžiama ir prarandamas vienas ar keli dantys. Tokiu atveju geriausias sprendimas yra danties implantavimas.

Galbūt prieš keletą metų ir būtume pasakę, jog naudingiausia – paprasti protezai. Visgi laikas vietoje nestovi. Burnos ertmėje esantys dantys, kaip ir dauguma dalykų, suvokiami nevienareikšmiškai. Implantavimas leidžia suprasti, kad svarbi ne tik sveikatos, bet ir estetinė pusė. Abu bruožai savo ruožtu kuria pilnatvę. Nors pirminė dantų funkcija – maisto kramtymas, be jų neįsivaizduojama jokia pasaulį praskaidrinanti šypsena. Deja, kaip užsiminta, kartais vienas dantis prarandamas, o kai kada netenkama net kelių. Visgi gyvenimas nesustoja, o apie laiko tėkmę primena danties implantacija.

Danties implantavimas

Danties implantavimas

Traumų, kai prarandamas dantis, būna įvairių. Muštynės, nukritimas ir panašūs atvejai – vienos iš priežasčių. Aišku, prie to dar galima pridėti ir avarijas. Žodžiu, bet kurioje situacijoje padėtį taiso danties implantavimas. Ir, nori nenori, ją būtina palyginti su protezavimu. Šio svarba blėsta, mat pastebima, kad danties implantacija generuoja didesnius privalumus, pavyzdžiui, sveikų aplinkinių dantų nešlifavimą.

Nesvarbu, ar gydymas atliekamas po traumos, ar jo prireikia dėl negalavimų, etapai yra vienodi. Pirmiausia atliekami kruopštūs tyrimai, tada gydytojas pritaiko reikiamo dydžio ir formos implantus. Kai jie prigyja (tai trunka keletą mėnesių), uždedama speciali galvutė. Specialistai pagamina danties vainikėlį, o paskiausiai pritaikomas naujas dantis. Beje, reikėtų žinoti, kad svarbią roldę vaidina rentgeno nuotrauka.

Jei danties implantacija atliekama po trauminio danties praradimo, tikriausiai nenorima dar labiau savęs kankinti, todėl natūraliai kyla klausimas, ar procedūra neskausminga. Gydytojai atlieka vietinį nuskausminimą. Pagal specialistus, jo pakanka. Ir neverta bijoti įvairių sąvokų (tokių, kaip dantenų pjūvis). Jei įdomu, pastarojo dydys – vos keli milimetrai.

Ne visiems pacientams atliekama vienodo sudėtingumo danties implantacija. Juk tris dantis sudėtingiau implantuoti nei, sakykime, vieną. Todėl pilnai suprantama, kad skiriasi ir atlikimo laikas. Įprasta trukė – viena-dvi valandos. Kai implantas jau vietoje, susiuvamos dantenos. Na, o implantas padengiamas specialiai tam skirta galvute. Jei buvo pasirinkta laikina karūnėlė, po implanto prigijimo ji keičiama į nuolatinę.

Ne paslaptis, kad prarasto danties implantacija susideda iš kelių apsilankymų odontologijos klinikoje. Paskutinis etapas – karūnėlių uždėjimas. Visgi žmonėms, manantiems, kad minimas gydymas yra pernelyg ilgas, reikėtų užsiminti apie tiesiogiai gaunamą naudą. O tikslas juk visuomet skatina judėti į priekį. Neneigiamas ir faktas, kad danties implantacija prisideda prie didesnio pasitikėjimo savimi – dantys atrodo natūraliai ir kerinčiai.

Prarasto danties implantacija – būdas susigrąžinti pilnavertiškumą. Svarbu žinoti, kad aukšto rezultato siekia ne tik pacientas, bet ir jį gydantis asmuo. Na, o abipusio bendradarbiavimo dėka rezultatas pasiekiamas žymiai lengviau ir greičiau.

266
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *