Gėlės ir gėlių priežiūra

Tikriausiai rastume mažai namų, kuriuose nebūtų nė vienos gėlės. Net ir didžiausių skeptikų bei viengungių namuose vis tiek puikuojasi didelės priežiūros nereikalaujantys kaktusai. Yra žmonių, kurie namuose turi daugybę, net iki kelių šimtų gėlių. Be abejonės, tokie žmonės yra tikri gėlių mylėtojai ir entuziastai, šiam pomėgiui skiriantys daugybę laiko ir jėgų. Taigi kambarinės gėlės puošia namus ir gerina bendrą namų atmosferą, valo orą, gamina deguonį.

Gėlių priežiūra

Gėlių priežiūra

Žinoma, reikia žinoti, kaip prižiūrėti tam tikras gėles, kad jos nevystų, nedžiūtų, o galiausiai ir nežūtų. Pirmas dalykas, ką dažnai daro žmonės – tai per gausus gėlių laistymas. Gėlių priežiūra neapsiriboja vien gausiu augalų laistymu ir nieko daugiau. Gėlės puikiausiai auga jas palaisčius vos kartą ar du per savaitę. Gėlės reikėtų laistyti pastovėjusiu vandeniu, geriausia – lietaus, tai yra minkštu. Blogai kambarines gėles laistyti ką tik iš čiaupo išleistu vandeniu, nes jame gali būti kalkių, nenusėdusių kitų medžiagų, kurios gėlėms žalingos.

Viena dažnai daroma klaida – ir gėlių perdžiūvimas. Gėles, ypač vasarą, kai karšta, reikia laistyti kur kas dažniau. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kokiame kambaryje kambarinės gėlės laikomos: ar čia būna daug saulės, ar daugiau pavėsis, kokia temperatūra kambaryje svyruoja itin karštomis dienomis ir taip toliau. Geriausias sprendimas – vandens įpilti į gėlės lėkštelę. Tuomet augalo šaknys pats paims vandens būtent tiek, kiek joms reikia. Pilant vandenį į lėkšteles augalo perlaistyti beveik neįmanoma.

Kai kurios kambarinės gėlės auga savaime, o kai kurios neauga dėl trąšų stygiaus. Taigi rekomenduojama įsigyti specialių kambarinėms gėlėms skirtų trąšų, padėsiančių atgaivinti ir sustiprinti augalus. Žinoma, gali pasirodyti neprotinga, kad kelioms gėlių rūšims būtina pirkti skirtingas trąšas. Tokiu atveju gali praversti universalios gėlių trąšos, kurių galima surasti visuose floristikos salonuose bei sodininkystės ir daržininkystės parduotuvėse.

Žinoma, prieš naudojant trąšas reikėtų pasidomėti, kaip tas trąšas naudoti, nes vienos būna koncentruotos – skiedžiamos vandeniu, kitos – nekoncentruotos, o dar kitos rūšies – supresuotos granulėmis ir dedamos į žemę, kurioje kambarinės gėlės auga. Reikėtų pasidomėti, ar tam tikros rūšies gėlė mėgsta tiesioginius saulės spindulius, ar geriau auga pavėsyje. Neteisingoje vietoje padėta gėlė taip pat gali žūti. Bene visiems augalams nepatinka skersvėjis, taigi gėlių nereikėtų laikyti prie dažnai varstymų langų, koridoriuose ir panašiai. Taigi kambarines gėles reikia nuolat stebėti ir, pamačius pirmuosius augalo nykimo požymius, bandyti keisti situaciją. Taigi gėlių priežiūra – malonus, tačiau ir nemažai atsakomybės reikalaujantis užsiėmimas. Jie šiomis namų puošmenomis gerai rūpinamasi, gėlės „atsidėkoja“  nuostabaus grožio žiedais.

367
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *