Fotografas

Fotografas – tai žmogus, kuris paprastai įsivaizduojamas kaip laisvai samdomas savo srities specialistas, skubantis į įvairias šventes, pavyzdžiui, gimtadienį ar vestuves. Nesunku suprasti, kad skiriasi šios profesijos atstovų įgūdžiai, profesionalumas.  Kartais nusprendžiama pasitenkinti mėgėjiškai fotografija užsiimančiais asmenimis. Visgi įdomu, kokių stereotipų apgaubtas yra fotografas, ir koks, literatūriškai tariant, yra jo paveikslas.

Fotografas

Fotografas

Ilgi plaukai, barzdelė, masyvus prietaisas ant kaklo… Tikriausiai daug kas paprieštarautų šiems teiginiams. Juk fotografas nėra žmogaus stiliaus ar charakterio apibūdinimas, todėl turbūt nesvarbu, kokios spalvos jo plaukai, kokios formos šukuosena, kokios firmos batai. Labiausiai dėmesį reikia kreipti į sugėbėjimus.

Pirmiausia nesunku suprasti, kad fotografas dažniausiai samdomas labai reikšmingomis progomis. Taigi, jis privalo į atliekamą darbą žvelgti su atsakomybe. Kartais pasikliaujama gerą fotoaparatą turinčiu draugu, o kartais dairomasi po interneto platybes ir bandoma sužvejoti daugiausiai profesionalumo turintį žmogų. Įdomu tai, jog kai kuriems fotografija yra hobis, o tam tikra asmenų grupė iš šios veiklos valgo duoną. Žiūrint iš klientų prizmės, vieniems šventės organizuotojams reikalingas daug žinių turintis, brangų fotoaparatą naudojantis ir profesionalumo nestokojantis fotografas, o kitiems svarbiausia žema kaina. Tad visai nesunku susigaudyti, jog viskas priklauso nuo konkrečių poreikių. Kaip sakoma, skūpus moka du kartus. Aišku, niekas neištyrė, ar keliais litais didesnė kaina tikrai reiškia aukštesnę kokybę. Tas pats pasakytina ir apie mažiausius piniginius vienetus.

Atskiro paminėjimo vertas vestuvių fotografas. Ši šventė paprastai būna vieną kartą gvyenime, tad dažniausiai nepagailima pinigų ir samdomas profesionalumą siūlantis asmuo. Jis tikriausiai nepasirodys be brangios technikos, tačiau šioje vietoje ne vienas fotografas turbūt paprieštarautų ir pasakytų, jog ne objektyvo dydis lemia gražias nuotraukas, o fotografuojančio žmogaus įgūdžiai bei talentas.

  Taigi, fotografas – tai žmogus, apgaubtas įvairių nuomonių bei subjektyvių galvojimų. Svarbiausia, kad į šventę atvykęs fotoaparatu nešinas žmogus pasiūlytų ne tariamą, o tikrą kokybę.

301
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *