Energetinis naudingumas

Energetinis naudingumas parodo, kiek energijos sueikvojama, norint apšildyti tam tikrą pastatą. Nuo praėjusių metų, norint parduoti namą arba butą, privaloma turėti energetinio naudingumo sertifikatą, kuris įrodo, kiek namas ar butas yra ekonomiškas. Anksčiau tai nebuvo būtina, tačiau žmonės šį sertifikatą norėdavo išsirašyti tam, kad namą būtų galima parduoti kuo brangiau – kuo jis ekonomiškesnis, tuo didesnės namo kainos galima tikėtis.

Energetinis naudingumasEnerginio naudingumo sertifikatas išduodamas tuomet, kai specialistai atlieka tam tikrus skaičiavimus jūsų namuose. Jei norite parduoti namą, tokie skaičiavimai nėra išvengiami, tačiau butams gali būti išrašomi šabloniškisertifikatai. Butų energetinis naudingumas paprastai būna pačios žemiausios, G klasės, o tai reiškia, kad apšildyti butą sunaudojama itin daug energijos. Paprastai butų ekonomiškumasretai kuomet būna gana didelis, kad butą galima būtų parduoti brangiau. Vis dėlto, jeigu jūs manote, kad energetinis naudingumas yra didesnis, galite prašyti specialistų pagalbos, kurie apskaičiuos būtent jūsų buto energetinį naudingumą. Nors tai pasiteisina ne visada, tačiau, jei manote, kad jūsų buto energetinis naudingumas yra didesnis, visada galite bandyti atlikti skaičiavimus – tai gali padėti jums parduoti butą brangiau.

Energinio naudingumo sertifikavimas gali užtrukti kelias valandas, arba net ir visą dieną – tai priklausys nuo pastato dydžio bei sudėtingumo. Jei pastatas pakankamai didelis, vieno kvadratinio metro skaičiavimai paprastai kainuoja mažiau, todėl tikrai neverta baimintis, kad didelio pastato sertifikavimas kainuos itin brangiai.

Taip pat svarbu žinoti, kad skaičiavimus teks atlikti kas 10 metų – jei kažkada seniai buvote atlikę šiuos skaičiavimus, pasižiūrėkite, kada tai buvo daryta, nes kas 10 metų tenka tai pakartoti. Po to, kai specialistai atlieka skaičiavimus, gali būti pateikti siūlymai, kaip padidinti energetinį naudingumą. Tai gali būti itin naudinga, nes kiekvienas namo šeimininkas nori parduoti savo nekilnojamąjį turtą kuo brangiau. Dauguma pirkėjų tikisi, kad pirkdami namą jiems bus pasiūlyta ne tik geriausia namo kaina, bet ir būstas bus pakankamai ekonomiškas. Jei sertifikato duomenys rodys, kad energetinio naudingumo klasė yra itin aukšta, tikėtina, kad potencialus pirkėjas sutiks už namą mokėti daugiau.

Taigi, energetinis naudingumo sertifikatas ne tik būtinas, bet ir gali būti naudingas namo šeimininkui – jei sertifikate pažymima, kad energinio naudingumo klasė yra aukšta, namas gali būti parduodamas už didesnę kainą.

922
1/5 ( 20% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *