Draudimo bendrovių siūlomas kasko draudimas ir jo rūšys

Transporto priemonių valdytojai puikiai žino, jog neapdrausta transporto priemonė gali užtraukti nemažą baudą, todėl retos eksploatuojamos transporto priemonės savininkas nėra įsigijęs privalomojo draudimo. Tačiau gerokai mažiau vairuotojų susimąsto apie kasko draudimą.

Kasko draudimas

Kasko draudimas

Kasko draudimas, skirtingai nei privalomasis civilinės atsakomybės draudimas, padengia nuostolius net ir tuo atveju, jei kaltininko nepavyksta surasti ar įvykį sukelia pats apdraustasis. Ypač sunku nustatyti auto įvykio kaltininką, kuris ankštoje daugiabučio ar įmonės aikštelėje nestipriai įbrėžia automobilį ir pasišalina iš įvykio vietos. Tokie įvykiai gana dažni, o kaltininkus pavyksta rasti tik tuo atveju jei yra liudininkų ar teritorijoje yra vaizdo stebėjimo kameros. Jei dažnai tenka laikyti automobilį neapšviestoje, nuošalioje ir ankštoje aikštelėje kasko draudimas Jums turėtų būti ne ką mažiau svarbus nei privalomasis draudimas.

Kasko draudimu pasirūpinti derėtų ir tiems, kurių automobiliai patenka į dažniausiai nuo ilgapirščių nukenčiančių transporto priemonių sąrašus. Dažniausiai vagys stengiasi pavogti brangias ir lengvai nusiimančias dalis ar visą automobilį, todėl neišvengiami gana dideli nuostoliai, kuriuos galėtų padengti kasko draudimas. Lyginant draudimo įmoką ir galimus nuostolius bei įvertinant tikimybę nukentėti dažniausiai akivaizdžiai matoma kasko draudimo nauda.

Nors didžiausią žalą įprastai padaro ne kas kitas kaip žmogus, tačiau nuostolių ir nemalonumų gali pridaryti ir gamta. Vasaros metu siaučiantys itin stiprūs vėjai, nuo kurių virsta medžiai, o žiemos metu nuo neprižiūrėtų pastatų stogų krintantys varvekliai taip pat gali stipriai apgadinti transporto priemonę. Rinkdamiesi kasko draudimo rūšį gerai pagalvokite apie galimybę savo transporto priemonę apdrausti ne tik nuo vagysčių ar auto įvykių, bet ir nuo gamtos stichijų galimų nelaimių.

Automobiliams, kurie yra pagražinti ar turi kitokių patobulinimų kasko draudimas sudaromas pagal atskirus vertinimus, įvertinant kiekvieną, iš pažiūros, smulkmeną. Tokiems automobiliams dažniausiai yra taikomos didesnės įmokos, tačiau įvykus draudiminiam įvykiu išmokama suma taip pat yra didesnė, atsižvelgiama į automobilio, o ne rinkos vertę.

Norintiems apsidrausti kasko draudimu reikia pasirūpinti ir papildomomis saugumo priemonės. Atsižvelgiant į automobilio markę, modelį, pagaminimo metus ir vertę reikalinga atitinkamo lygio signalizacija, kiti saugumo reikalavimai. Be to, kasko draudimu nėra draudžiami mažos vertės ir seni automobiliai  (išskyrus apie antikvarinius ar prabangius modelius).

115
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *