Darbo rūbai ir darbo avalynė

Atliekant įvairius darbus privalome apsirūpinti ar būti aprūpintais tinkamais darbo įrankais, drabužiais, avalyne ir darbo saugos priemonėmis. Tik taip darbą atliksime kokybiškai, profesionaliai ir maloniai. Darbo rubai tai pirminė saugos priemonė sauganti darbuotoją ir kartu suteikianti didžiausią komfortą bei judesių laisvę. Labai svarbu tinkamai pasirūpinti visu darbo inventoriumi norint sumažinti profesinę riziką ir išgauti aukščiausią darbo kokybę.

darbo rubaiDarbo avalynė tai bene svarbiausia saugos priemonė. Kojų traumos – dažniausiai pasitaikanti nelaimė darbe. Žmogaus pėda sudaryta iš kaulų, kraujagyslių ir jungiamųjų audinių. Pažeidus bent vieną iš išvardytų komponentų patiriama kojos trauma. Darbe dažniausiai pasitaikantys trauminiai smūgiai gali palikti žymę visam gyvenimui. Net ir menkiausias sužeidimas atima galimybę judėti, aktyviai dirbti. Gana dažnai po tokių kojų traumų žmonės laikinai arba visam gyveimui praranda darbingumą. Už darbuotojų saugą atsakingas yra darbdavys. Pirmiausia renkantis darbo batus būtina atkreipti dėmėsį į visus pavojų šaltinius darbovietėje. Tai gali būti: slidus paviršius, dažnai nešiojami objektai, kurie nukritę ant kojos gali ją sužaloti, sunkiai matomi kieti objektai patalpoje ar aikštelėje ir t.t. Darbo batai skirstomi į skirtingas apsaugos kategorijas. Kaip ir darbo rūbai jie privalo turėti sertifikatus. Pagrindinės darbinės avalynės savybės, tai – pirštų apsauga, nepraduriamas, slydimui ir rūgštims atsparus padas, kokybiška oda ir kojos ventiliavimo sistema. Pagal profesinę riziką gali būti reikalaujama papildomų savybių (karščiui atsparus padas, neperšlampamas paviršius, sagtis vietoj raištelių ir pan.). Perkant batus labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio komfortišką modelį ir visada įsitikinti ar batai pralaidūs orui.

Darbo rūbai – pirminė apsaugos priemonė skirta apsaugoti darbuotojų odos paviršių nuo paprastų profesinės rizikos veiksnių (odos įbrėžimų, pradūrimų, šalčio ar kaitros, cheminių medžiagų). Darbo drabužiai privalo būti sertifikuoti, atitikti visus darbo saugos reikalavimus. Darbo rūbų svarbiausios savybės, tai – sustiprintas, pradilimui atsparus audinys, judesių laisvę suteikiantis pasiuvimas, protingai pasiūtos kišenės su užsegimas, madingas, šiuolaikišas modelis. Nepamirškite, kad darbo apranga netik saugo darbuotoją, bet ir formuoja įmonės įvaizdį. Labai dažnai tenka išgirsti, kad darbo drabužiai, tai Jūsų firmos veidas.

Taigi, darbo rūbai ir darbo avalynė – priemonės nuo kurių turi būti pradedama kurti saugi darbo aplinka. Tinkamai panaudotos šios darbo saugos priemonės užtikrins darbuotojų pasitikėjimą savimi, padės išgauti aukščiausią darbų kokybę bei suformuos pukų įmonės įvaizdį ir klijentų pasitikėjimą jumis. Ženkite į priekį saugiai!

893
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *