Būsto šiltinimas

Pastatų sienų su oro tarpu šiltinimas – tai sprendimas mąstantiems praktiškai bei norintiems, kad būste būtų jauku ir šilta. Dažnai akcentuojami skaičiai, gilinamasi į konkrečių technologijų privalumus ir trūkumus, tačiau pamirštamas subjektyvių nuomonių reikšmingumas, dvasinės šilumos skleidimas. Būtent todėl derėtų užsiminti apie tai, jog pastatų sienų su oro tarpu šiltinimas ne tik prisideda prie piniginės bei komforto gerovės, bet ir skleidžia jaukumą.

Šiltinimas

Šiltinimas

Pirmiausia reikėtų pagalvoti, koks gyvenimas verda prastai apšiltintame name. Žiemą siaučiant vėjams katilas kūrenasi beveik be atvangos, malkos vis senka, jų sąnaudos sparčiai didėja. Kodėl taip yra? Kaip grįžti į vėžes? Būtent čia savo svarbą atskleidžia pastatų sienų su oro tarpu šiltinimas. Nors ir užsiminta apie nusigręžimą nuo skaičių, norint paaiškinti pastarojo šiltinimo naudą, procentai privalo būti pateikiami. Jei palikti tušti oro tarpai tarp ventiliacijos, o sienų šiluminė varža bloga, netenkama apie pusės viso būsto šilumos. Skaičiai nedžiugina, tačiau liūdėti neleidžia kokybiškas pastatų sienų su oro tarpu šiltinimas. Papildomas sienų apšiltinimas – mažesni šilumos nuostoliai. Iki kiek mažesni? Pradžiuginsime – net iki 30 procentų.

Pastabesni skaitytojai turbūt pastebėjo, kad pastatų sienų su oro tarpu šiltinimas ir vėl gvildenamas į pagalbą pasitelkiant matematinius sugebėjimus. Ne, jaukumo ir dvasinės šilumos klausimas tikrai neliko dulkėti tolimiausiame kampe. Trumpai apie psichologinę būseną. Įsivaizduokite, jog jūsų namuose jau atliktas pastatų sienų su oro tarpu šiltinimas, kad galite atsipūsti nuo neplanuotų malkų sąnaudų bei langus girgždinančio vėjo. Ar ne tiesa, kad būsena tapo ramesnė, o atsipalaidavimas ateina pats savaime? Pasakysite, jog tikrai taip yra. Štai ir atsiskleidžia nauda.

Taigi, pastatų sienų su oro tarpu šiltinimas – priemonė ne tik sutaupyti, bet ir mėgautis buvimu su šeima bei artimaisiais.

305
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *