Beprotiška idėja: Eurotrip‘as lėktuvu

Eurotrip'as lėktuvu

Eurotrip’as lėktuvu

Turbūt daugelis esate matę vieną ar keletą filmų apie keliones aplink Europą, kai keliautojai per kelias dienas aplanko daugybę šalių ir atsiduria keisčiausiose situacijose, kurios būna juokingos ir baigiasi gerai. Tai komedijos, kurias galima žiūrėti ir žiūrėti, tačiau pats Eurotrip‘as yra lyg ir svajonė – nepasiekiamas dalykas, kuris menamai gali atsitikti tik filmuose.

Svajonės pildosi, jei tik šiek tiek pasistengiame. Taip šovė idėja kelionę aplink Europą padaryti lėktuvais.

Eurotrip‘o esmė – per tam tikrą laiką aplankyti keletą šalių ir sugrįžti atgal į savo miestą. Tai padaryti nėra labai sudėtinga, nes viskas priklauso nuo pasirenkamų persėdimų. Kainos taip pat nėra svarbios, nes lektuvu bilietai dabar tokie pigūs, kad net automobiliu važinėti nebeapsimoka. Pabandykime sudaryti nedidelį kelionės maršrutą. Iš Vilniaus oro uosto su pigių skrydžių bendrove skrendame į Bremeną Vokietijoje. Apsidairę Bremene, skrendame į šiltus kraštus – Porto Portugalijoje. Pora dienų pasigrožime Portugalijos pakrantėmis, tada skrendame į Valenciją arba Barseloną Ispanijoje. Iš Ispanijos oru keliamės į Italiją – Romą. Iš Romos visi keliai atviri ir į kitas šalis – skrendame į Londoną Anglijoje. Toliau mūsų laukia Skandinavija. Keliaujame į Aarhus Danijoje. Paisvečiavę pas danus keliaujame į antrą lietuvių citadelę – Oslą Norvegijoje. Susipažinę su stebuklinga Norvegijos gamta, keliaujame namo – į Vilnių. Galimi ir kiti variantai, kitos šalys.

Šis Eurotrip‘as veda per 7 šalis (neskaičiuojant Lietuvos): Vokietiją, Portugaliją, Ispaniją, Italiją, Didžiają Britaniją, Daniją ir Norvegiją. Jei kiekvienoje šalyje vidutiniškai praleisime po 3 dienas, mūsų atostogas tęsis 21 dieną. Tai trys savaitės, kurias tikrai galime gauti iš savo darbdavio, tad čia nieko nerealaus nėra.

Kiekvienas skrydis vidutiniškai kainuos apie 150 litų, tad skrydžiams bus išleista 8 x 150=1200 litų. Tiek kainuoja nebrangi 7 dienų kelionė į Turkiją su pusryčiais ir vakariene. Pigūs bilietai gali būti dar pigesni, jei tik maršrutas bus sudarinėjamas pagal kainas, tad šią sumą galima sumažinti iki 900-1000 litų. Nakvynės namai kainuoja 35 litus, tad čia išleisti galima daugiau – 20 x 35=700 Lt. Jei pasisektų nuvykti pas užsienyje gyvenančius draugus, nakvynė gali ir nekainuoti. Dienos išlaidoms galima skirti po 50 litų, tad čia irgi prireiks nemažai lėšų – 50×20=1000 Lt. Viso 2700 litų už tris savaites įspūdingų atostogų. Ar tai brangu? 2 savaičių poilsis Turkijoje ar Egipte kainuoja apie 2000 litų neskaičiuojant dienpinigių, tad realiai ten išleidžiama apie 3500 litų (perkami suvenyrai, įvairios turistinės kelionės ir t.t.). Savaitė atostogų šiuose pamėgtuose kurortuose kainuos 1600-1800 litų. Tuo tarpu savaitė Eurotrip‘o kainuoja vos 900 litų. Beveik dvigubai pigiau, o pamatoma dešimtis kartų daugiau.

Argi ne beprotiška idėja būtų susiorganizuoti tokias atostogas?

96
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *