Automobilių naujienos

Automobilių naujienos

Automobilių naujienos

Kiekvieną dieną miestuose galima pamatyti daugybę dūzgiančių automobilių. Iš pirmo žvilgsnio jie tėra transporto priemonė, tačiau nesunku pastebėti, kaip išpuoselėtos kai kurios mašinos, su kokiu pasigėrėjimu apie jas kalba savininkai. Taigi natūralu, jog atsiranda žmonių, gvildenančių su auto tematika susijusius straipsnius, diskutuojančių įvairiuose forumuose. Populiarumo viršūnėje atsiduria ir auto naujienos. Visgi pastarosios sulaukia ne vien teigiamų reakcijų. Kodėl taip yra? Atsakymas gana paprastas – vienos automobilių naujienos yra kokybiškos, o kitos nė iš tolo šia savybe nedvelkia. Todėl tenka imtis palyginamojo darbo.

Visų pirma, auto naujienos į geras ir blogas gali būti skirstomos pagal raštingumą. Tikriausiai ne vienam skaitytojui, žinančiam, kaip turi atrodyti taisyklingi sakiniai ir rišlūs tekstai, kartais pasitaiko, jog, žvelgiant į kompiuterio ekrane esančią rašliavą, tiesiog užverda pyktis. Taip atsitinka dėl to, kad kai kurios automobilių naujienos yra labiau panašios į kažkokį padriką ir klaidingai parašytą informacijos srautą. Tuomet pasitenkinama kažkokiais faktais, o tinklalapis prisimenamas tik dėl noro pažiūrėti, ar auto naujienos nors kiek patobulintos, ar išlikusios toje pačioje duobėje.

Dar vienas aspektas, į kurį verta atsižvelgti – faktų tikrumas. Prieš tai paminėtos rašybos klaidos, žinoma, trukdo pasinerti į straipsnį, tačiau bent jau pasikliaujama faktais. Na, o jei auto naujienos parašytos vien dėl kiekybės ir ne viskas atitinka tikrovę? Taip tik parodomas autoriaus neatsakingumas ir atmestinas požiūris į savo darbą. Internetinė svetainė tampa nebe dėmesio, o blogo pavyzdžio objektu. Beje, pasitaiko ir tokių atvejų, kai automobilių naujienos dvelkia pernelyg dideliu pataikavimu, subjektyvumu bei sureikšminimu.  Šitaip tik parodoma, jog autoriui trūksta žodžių normaliai pateikti informaciją.

Aišku, formuojasi klausimas, kokios gi yra kokybiškos auto naujienos. Atsakymas nėra sudėtingas – priešingybė tam, apie ką čia buvo rašyta. Profesionalios automobilių naujienos – taisyklingos gramatikos, skyrybos bei rišlumo šaltinis, tikrų ir nepagražintų faktų pateikimas patrauklia kalba. Apskritai derėtų pabrėžti, jog svarbiau ne kiekybė, o kokybė. Čia tiktų ir retorinis klausimas – galbūt apleidus įkvėpimui verčiau jo šiek tiek palaukti, nei rašyti bet ką? Juk auto naujienos visų pirma yra kūryba. Žinoma, tai nepameluoti tekstai, tačiau būtinas, paprastai tariant, gražus įpakavimas. Tad formuojasi ir naujas teiginys – kokybiškos auto naujienos – lyg į gražų popierėlį įvyniotas saldainis, skoniu netgi pranokstantis išvaizdą.

93
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *