Alkoholiniai kokteiliai

Kokį poveikį turi alkoholiniai kokteiliai? Alkoholiniai kokteiliai… Su jais susiduriame dažnai, tačiau net nesusimąstome, kokią žalą jie daro žmogaus organizmui. Svaigiųjų gėrimų gausa skatina eksperimentuoti, todėl dažnai tiek jaunimas, tiek vyresniojo amžiaus asmenys yra linkę maišyti įvairius gėrimus ir taip sukurti unikalaus skonio kokteilį. Kad ir koks nuostabus šis kokteilis bebūtų, tenka sutikti, jog visi alkoholiniai gėrimai kenkia žmogaus organizmui.

Alkoholinių koktelių receptai

Alkoholinių koktelių receptai

Daugelis nedidelio alkoholio kiekio vartojimo nelaiko problema, tačiau neįprastas ir dažnas piktnaudžiavimas šia priemone skatina ne tik priklausomybę, bet ir ūmias ligas. Ne retai svaiginančio kokteilio taurelė padeda atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą, tačiau rekomenduojama elgtis protingai ir nepersistengti.

Nė vienas žmogaus organas nėra atsparus alkoholio poveikiui. Alkoholiniai kokteiliai ir juose esantis spiritas keliauja krauju į smegenis, todėl patys didžiausi pasikeitimai vyksta šioje kūno dalyje. Nuodas ardo smegenų žievę ir skatina elgsenos, mąstymo, atminties sutrikimus. Bet tai dar ne viskas. Jo poveikis organizmui yra didžiulis. Neatitaisoma žala ir sveikatos sutrikimai rodo, jog tai tikrai ne juokai.

Orientavimosi sutrikimai. Alkoholis laikui bėgant pradeda veikti žmogaus orientavimosi sugebėjimus. Pablogėja matomumas, susiaurėja regėjimo laukas. Tuo tarpu susilpnėja klausa ir tampa sunku nustatyti sklindamo garso kryptį.

Širdies veikla. Alkoholiniai kokteiliai pagreitina širdies darbą, susilpnina jos susitraukinėjimą. Tuo tarpu kraujagyslės praranda savo elastingumą ir išsiplečia.

Kvėpavimo sistema. Kvėpavimo sistema taip pat sutrinka, čia išimties įžvelgti negalime. Padidėja įvairių ligų rizika: dažnai užklumpa peršalimas, plaučių uždegimas ar net bronchitas.

Kiti organai. Inkstų, skrandžio ir kepenų veikla taip pat sutrinka. Inkstuose sutrikę procesai gali sukelti įvairius galvos skausmus ar silpnumą. Kepenų ląstelės neatlaiko ir pradeda žūti, o skrandis rizikuoja patirti uždegimą ir įvairius virškinimo sutrikimus.

Alkoholis ne daug kuo skiriasi nuo kitų narkotikų. Prie jo greitai priprantama, jis skatina priklausomybę. Žalos organizmui čia išvengti taip pat neįmanoma, todėl tenka pripažinti, jog ši priemonė yra kenksminga. Alkoholiniai kokteiliai kitų žmonių akimis gali būti lyg nekalta pramoga, tačiau piktnaudžiaujant jais patiriamas didelis pavojus.

Iš pirmo žvilgsnio tai tik malonumą teikiantis gėrimas, tačiau vėliau visa tai perauga į ūmią priklausomybę. Svarbu nepasiduoti šiems nuodams. Nuo kasdienybės pabėgti galima kitais būdais, kartais geriausias pasirinkimas yra ne tas, kurį galima pasiekti vienos taurelės pagalba.

70
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *